Najlepsze laptopy z ekranem dotykowym

surface

Coraz bardziej popularne stają się laptopy z ekranem dotykowym działające w dwóch trybach jako laptop i jako tablet. Nadają się one idealnie zarówno do pracy jakie do celów rozrywkowych. Poniżej przedstawiam listę 6 najlepszych laptopów z ekranem dotykowym.

1. Lenovo MIIX 310-10ICR

Pierwszą zaletą tego laptopa są jego małe gabaryty, czyniące go urządzeniem bardzo mobilnym. Zachęcająca jest również możliwość całkowitego odłączenia wyświetlacza od klawiatury i przełączenia urządzenia w tryb tabletu. Dotykowy wyświetlacz ma przekątną 10,1 cala. Również jego parametry wydają się zachęcające zastosowane w nim system operacyjny to Windows 10 home, procesor jaki w nim znajdziemy to Intel atom X5, pamięć dysku SSD wynosi 32 GB, a pamięć RAM 2 GB. Na uwagę zasługują również dwie wbudowane kamerki. Koszt jego zakupu wynosi około 1200 złotych.

2. Acer Aspire R5-571T-57Z0

To laptop cechujący się większą przekątną dotykowego wyświetlacza ( 15.5 cala ) oferującego obraz w rozdzielczości full HD. Znajdziemy w nim także bardzo dobry procesor Intel Core i5, aż 8 gigabajtów RAM oraz pojemny dysk twardy HDD. System operacyjny jakie zastosowano to Windows 10 home, a jego dodatkowymi zaletami jest kamerka do wideorozmów i komplet niezbędnych złączy. Jego obudowę wykonano z aluminium, a klawiatura jest podświetlana. Kwota z jaką musimy liczyć się przy zakupie to około 3400 złotych.

3. DELL Inspiron 13 5368

W tym modelu znajdziemy ekran o przekątnej 13,3 cala umieszczony na obrotowych zawiasach oferyjący obraz w rozdzielczości full HD. Podzespoły użyte przy jego produkcji to procesor Intel Core i3, 4 GB RAM, dysk twardy o pojemności 500 GB i system operacyjny Windows 10 home. Laptop ten wyróżniają solidne wbudowane głośniki, w których zastosowano technologię Waves MaxxAudio Pro zapewniające bardzo dobrą jakość dźwięku. Na uwagę zasługuje również karta graficzna Intel HD Graphics 520. Koszt związany z zakupem takiego urządzenia wynosi około 3000 złotych.

4. Lenovo Yoga 720-13IKB

To jeden z laptopów z ekranem dotykowym cechujący się bardzo wysoką jakością. 13,3 calowy ekran zapewniający obraz w jakości Full HD może być obracany w dowolną stronę o 360 stopni. Urządzenie zapewnia szybką i naprawdę wydajną pracę dzięki zastosowanemu w nim procesorowi Intel Core i5 i 8 GB RAM. Jego dysk SSD oferuje nam 256GB pamięci, a system operacyjny zastosowany w tym laptopie to Windows 10 home 64-bit. Ponadto laptop jest ultralekki i waży około 1,3 kg. Jego cena wynosi około 3300 złotych.

5. Microsoft Surface Laptop

To urządzenie zostało stworzone specjalnie z myślą o klientach biznesowych. Zastosowano w nim innowacyjny system Windows 10 S zaprojektowany pod kątem jak najlepszej wydajności oraz bezpieczeństwa. Urządzenie wyróżnia również nowoczesny design, jego smukłość i lekkość oraz wysoka moc obliczeniowa. Zapewniają ją procesor Intel Core i5 współpracujący z 4 GB RAM i dyskiem SSD 128GB. Przekątna jego wyświetlacza wynosi 13.5 cala, a zastosowana w nim bateria zapewnia nawet kilkanaście godzin pracy. Jego cena zaczyna się od 4500 złotych.