Laptop gamingowy do 4000 zł – ranking

ideapad

Na technologicznym rynku możemy znaleźć coraz więcej ciekawych propozycji laptopów stworzonych z myślą o graczach. Laptop gamingowy powinien mieć przede wszystkim bardzo dobrą kartę graficzną, wydajny procesor, mocną matrycę. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na ilość pamięci RAM oraz jakość dźwięku generowaną przez wbudowane głośniki, jeżeli nie chcemy podłączać do niego innych. Poniżej przedstawiam listę 5 najlepszych laptopów gamingowych do czterech tysięcy złotych dostępnych na polskim rynku.

1. Lenovo Legion Y520-15IKBN

To przedstawiciel laptopów gamingowych z nieco niższej półki cenowej, jednak nie odbiegający jakością od swoich droższych odpowiedników. Znajdziemy w nim procesor Intel Core i5, grafikę GeForce GTX 1050  oraz dysk SSD o pojemności 120 GB.  Ponadto jego zaletą jest pozostawione przez producenta wolne miejsce na dodatkowy dysk twardy. Wbudowany w tym laptopie system operacyjny to Windows 10 a przekątna jego wyświetlacza wynosi 15,6 cala. Koszt zakupu tego laptopa to około 3000 złotych, jednak często możemy znaleźć go w ciekawych promocjach.

2. HP ENVY 13-ad008nw

W tym laptopie jako pierwsza zachwyca przede wszystkim jakość jego wykonania. Produkt ten jest ultracienki ( zaledwie 13.9 mm grubości ) i ultralekki ( 1.32 kg ) przyczym swoimi parametrami nie odbiega od swoich potężniejszych kolegów. Znajdziemy w nim procesor Intel Core i5, 8 GB pamięci RAM i 128GB na dysku SSD. Z takimi parametrami laptop działa płynnie i szybko, posiada również bardzo wygodną klawiaturę i bogaty zestaw złączy. Jego budowany system operacyjny Windows 10, a przekątna wyświetlacza wynosi 13,3 cala. Koszt z jakim wiąże się jego zakup to około 3 500 złotych.

3. Lenovo Yoga 520-14IKB

Kolejny laptop marki Lenovo w bardzo korzystnej ofercie cenowej. Pierwszą cechą wyróżniającą go na rynku jest 14-calowy ekran o rozdzielczości FullHd umieszczony na specjalnych zawiasach, które pozwalają na jego obracanie o 360 stopni. Technologia ta umożliwia prace z nim w trybie laptopa, tabletu, podstawki i namiotu. Zastosowane w nim procesor Intel Core i5, kartę graficzną Intel HD 620 NVIDIA GeForce 940mx, system operacyjny Windows 10, dysk twardy SSD 256GB oraz 8 GB pamięci RAM. Koszt jego zakupu to około 3600 złotych.

4. Dell Inspiron 15 5567

Wielozadaniowy laptop multimedialny, który doskonale sprawdzi się zarówno jako sprzęt do pracy jak i do rozrywki czy nauki. 15,6 calowy ekran o rozdzielczości full HD, pełnowymiarowa klawiatura, duża liczba złączy oraz napęd optyczny stwarzają go jednym z lepszych urządzeń na rynku. Podzespoły jakie w nim znajdziemy to procesor Intel Core i7, 8 GB pamięci RAM, 256GB na szybkim dysku SSD oraz dedykowana karta graficzna AMD Radeon. Wbudowany w nim system operacyjny to Windows 10, a jego cena zaczyna się od 3400 złotych.

5. Dream Machines G1050-15PL17

Dream Machines to firma trochę mniej znana na rynku, tworzy ona swoje komputery w oparciu o kadłubki Clevo co pozwala obniżyć ich cenę. W tym modelu znajdziemy najnowszy procesor Intel Core i5, karte graficzną GeForce GTX 1050 oraz matryce w rozdzielczości full HD, czyli wszystko co potrzebne, aby cieszyć się płynną grafiką i wysoką jakością rozgrywki. Koszt tego laptopa wynosi około 3500 złotych.