Kosmetyki na trądzik

zestaw całość

Trądzik jest dosyć powszechną chorobą skóry, z którą zmagają się zarówno osoby w wieku nastoletnim, jak i dorośli. Cera trądzikowa wymaga nie tylko leczenia, ale też i odpowiedniej pielęgnacji. Zatem po jakie kosmetyki na trądzik warto sięgać? Czym kierować się przy ich wyborze?

Pielęgnacja cery trądzikowej

Cera trądzikowa jest wymagająca, dlatego też starannie powinniśmy dobierać kosmetyki do jej codziennej pielęgnacji. Wbrew pozorom nie zawsze więcej znaczy lepiej. Zgodnie z opinią specjalistów w tym wypadku należy zachować umiar, skupiając swoją uwagę na kilku podstawowych kosmetykach, chociażby takich jak delikatna emulsja do mycia twarzy oraz krem do cery trądzikowej.

Oprócz oczyszczania i nawilżania warto pamiętać również o regularnym złuszczaniu naskórka. W tej sytuacji najlepszym i zarazem najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie wybór peelingu enzymatycznego, który w sposób delikatny i jednocześnie skuteczny usunie martwe komórki. Systematyczne wykonywanie peelingu ma ogromny wpływ na koloryt cery, dlatego też jest on szczególnie wskazany w przypadku osób zmagających się z nieestetycznymi przebarwieniami potrądzikowymi.

Profesjonalne kremy na trądzik

Bardzo często leczenie trądziku doprowadza do nadmiernego przesuszenia się skóry, co w efekcie przyczynia się do zwiększenia produkcji sebum, a tym samym pogorszenia się stanu cery. Dlatego też tak istotną kwestią w tym przypadku jest stosowanie właściwe dobranego kremu nawilżającego. Jakimi cechami powinien wyróżniać się kosmetyk do cery trądzikowej? Dużą uwagę należy skupić przede wszystkim na składzie produktu oraz jego docelowym przeznaczeniu. Dobry krem na trądzik powinien nie tylko nawilżać i koić skórę, ale też i regulować pracę gruczołów łojowych oraz niwelować powstawanie niedoskonałości – stanów zapalnych i zaskórników. Jednym z produktów posiadającym wszystkie te cechy jest krem z kwasem laktobionowym L-CREAM marki Nanili. To profesjonalny kosmetyk, którego największą zaletą jest skoncentrowany skład bogaty w składniki aktywne takie jak wspomniany wyżej kwas laktobionowy, olej abisyński i trehalozę. Wybierając krem na trądzik, należy unikać produktów, które w swoim składzie zawierają substancje komedogenne, powodujące zapychanie się skóry. Należą do nich między innymi olej kokosowy, olej z kiełków pszenicy, olej z awokado i lanolina.

Podsumowując, stosowanie odpowiednich kosmetyków na trądzik skutecznie wspiera leczenie farmakologiczne, przyczyniając się tym samym do skrócenia czasu terapii przeciwtrądzikowej.

4.3/5 - (ilość ocen: 3)