Komu zlecić stronę internetowe?

Współczesne prowadzenie biznesu nawet tego małego,  wiąże się z tym że w każdym przypadku powinniśmy posiadać stronę internetową. Za pośrednictwem takiej strony możemy się przede wszystkim reklamować, jak również nawiązywać bezpośredni kontakt z naszym potencjalnym klientem.

Skąd wziąć stronę internetową?

Aby strona internetowa była faktycznie pomocnym instrumentem w prowadzeniu biznesu, musi mieć ona przede wszystkim dwie cechy: dobrze działać oraz być ” miła dla oka”. Jeżeli potrzebujemy najprostszej strony internetowej, która ma za zadanie nas tylko reklamować, stronę taką możemy spróbować zrobić sami. Obecnie w sieci jest bardzo dużo poradników, samouczków, a nawet programów, które potrafią w bardzo prosty sposób pomóc nam stworzyć własną stronę internetową.

Sprawa ma się jednak inaczej, kiedy strona ma być trochę bardziej skomplikowana. Wówczas większość z nas zwyczajnie nie ma umiejętności, wiedzy ani czasu na to, aby sobie taką stronę stworzyć samemu. Musimy wtedy poprosić o pomoc profesjonalistów.

Przeważnie kiedy chcemy stworzyć stronę internetową, mamy do wyboru dwie opcje. Pierwsza to  zatrudnić firmę, która zajmuje się realizacją takich zleceń. Druga to zaprosić do współpracy tak zwanego freelancera, czyli osobę która zajmuje się realizacją prac na zlecenie. Zarówno pierwsza jak i druga opcja ma swoje wady i zalety, które powinniśmy rozważyć jeżeli chcemy się na którąś zdecydować.

Freelancer czy firma?

Freelancer jest to osoba, która prawdopodobnie da nam zdecydowanie niższą cenę za zrealizowanie naszego zlecenia.  Wcale nie jest powiedziane również, że Freelancer musi zrobić stronę gorzej. Często Freelancerami zostają ludzie, którzy po prostu mają bardzo duże umiejętności, ale cenią sobie pracę na zlecenie.

Dlatego pod względem jakościowym nie powinniśmy firm i Freelancerów ani od razu faworyzować ani deprecjonować. Problem pojawia się wtedy, kiedy nasza strona internetowa jest bardzo skomplikowana, z wieloma opcjami jakie trzeba w nią wbudować. Freelancerowi, który działa w pojedynkę często praca na taką stroną, może zająć po prostu bardzo dużo czasu.

Jeżeli zatrudnimy firmę, która zajmuje się tworzeniem stron internetowych, przeważnie możemy spodziewać się szybszego czasu realizacji. W firmie takiej zlecenia podejmie się tyle osób, ile jest wymaganych do szybkiego zakończenia prac. Skutkuje to zdecydowanie szybszym czasem realizacji, ale wpływa na cenę.

4.5/5 - (ilość ocen: 11)