Komputer czy Laptop? Podpowiadamy co wybrać

Laptop

Jednym z najbardziej przydatnych narzędzi pracy XXI wieku są komputery. Pracuje się na nich praktycznie we wszystkich biurach oraz państwowych instytucjach. Służą nam także do tworzenia treści, kontaktowania się z innymi osobami, oraz tworzeniu muzyki czy grafiki. Śmiało można rzecz, że w dzisiejszych czasach komputer rządzi naszym życiem. Czy lepiej jest zatem zaopatrzyć się w laptop czy komputer stacjonarny?

Komputer stacjonarny w biurze

Przychodząc do pracy w biurze, zwykle pierwsze co robimy to włączamy komputer. Bardzo wygodnym narzędziem pracy okazje się zatem komputer stacjonarny. Mamy własne stanowisko pracy, nikt nam nie przeszkadza, zawsze wiemy, w którym miejscu będziemy danego dnia pracować.

Komputer stacjonarny wyróżnia się także tym, że zazwyczaj ma spory monitor, zwykle około 19 cali, przez co praca na nim w biurze jest dużo wygodniejsza niż na laptopie. Przez 8 godzin możemy siedzieć wyprostowani, patrząc na monitor na wprost. Laptop jest także coraz częściej stosowanym narzędziem w pracy w biurach, mimo to nie gwarantuje aż tak dobrych i komfortowych warunków pracy.

Ekrany laptopa są zwykle nieco mniejsze niż komputerów stacjonarnych, dodatkowo, pracując na nich, musimy patrzeć w dół, co przez dłuższy czas może być mało komfortowe. Komputery stacjonarne są zwykle preferowane przez osoby starsze, ponieważ zapewniają większą wygodę i swobodę pracy.

Laptop w podróży

W obecnych czasach pojawiło się bardzo dużo wolnych zawodów i takich, które wymagają podróżowania. Idealnym w takiej sytuacji okaże się laptop! Dzięki temu będziemy mogli swobodnie skończyć prezentację na konferencję w pociągu lub przyswoić materiały na rozmowę kwalifikacyjną.

Laptopy są niebywale poręczne, dzisiejsze, nowoczesne modele ważą bardzo mało, a przy tym oferują nam spore możliwości. Wiele młodych osób pracuje w dzisiejszych czasach na laptopach. Są one także świetnym narzędziem studentów, którzy często przemieszczają się pomiędzy domem rodzinnym, mieszkaniem studenckim i uczelnią, dzięki temu mogą zawsze zabierać ze sobą wszelkie informacje.

Laptop z monitorem

Nowoczesność i postęp dzisiejszych czasów na wielu z nas warunkuje posiadanie właśnie laptopa, dzięki temu nie musimy zapisywać wszelkich informacji na przenośnych dyskach, płytach czy pendrivach, wszystko jesteśmy w stanie zabrać ze sobą w laptopie.

Często zdarza się też, że laptop towarzyszy nam w pracy i podróży, ale w domu podpinamy go do dużego monitora i pracujemy. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, dzięki któremu możemy połączyć komputer stacjonarny z laptopem! Duży ekran gwarantować będzie nam wygodę i swobodę pracy, a laptop mobilność. Jest to z pewnością ciekawe rozwiązanie!

Pozostaje pytanie, co wybrać, czy laptop czy komputer stacjonarny? Jeżeli pracujemy na etacie najwygodniejszy okaże się dla nas komputer stacjonarny, z łatwością zadbamy o stanowisko pracy i przestrzeni wokół siebie, a także będzie nam wygodniej. Jeżeli mamy lub planujemy własny biznes, lepiej zdecydować się na laptop, umożliwi nam to szybszą mobilność i sprawność. Będziemy mogli bez przeszkód podróżować. Ciekawym rozwiązaniem jest też postawienie na laptop wraz z monitorem, dzięki temu stworzymy idealne stanowisko pracy w swoim domu!

4.6/5 - (ilość ocen: 36)