Jakie słuchawki douszne kupić. Poradnik

słuchawki douszne

Jeśli często biegamy, aby polepszyć swoją kondycję, lub jesteśmy regularnymi klientami fitness klubu, zapewne lubimy sobie umilać treningi poprzez słuchanie ulubionej muzyki. W takim przypadku słuchawki douszne są niezastąpionym kompanem. Przy wybieraniu słuchawek dla aktywnych, należy zwrócić na kilka istotnych szczegółów. Słuchawki takie różnią się od zwykłych parametrami technicznymi i jakością wykonania.

Ważne jest, aby podczas treningu słuchawki nam nie przeszkadzały, a po ich założeniu nie powinniśmy odczuwać żadnego dyskomfortu. Producenci do swoich zestawów często dokładają różnej wielkości wkładki, które można z łatwością dostosować do swoich potrzeb. Kolejną rzeczą, jest kabel, który nie może „wisieć” z przodu i przeszkadzać nam w treningach. Słuchawki dla sportowców wyposażone są w przewód przekładany za ucho. Warto wiedzieć, że niektórzy producenci wzmacniają kable włóknem amidowym, dzięki czemu są one wyjątkowo trwałe.

Jeśli trenujemy na zewnątrz, istotne jest odizolowanie się od hałasu. A w tym pomogą nam przetworniki, zapewniające skuteczną izolację akustyczną i naturalny dźwięk. Słuchawki douszne dla osób uprawiających sport powinny być także wodoodporne.

Słuchawki mogą nam służyć nie tylko do słuchania muzyki. Są one także dobrym sposobem na „wolne ręce” podczas rozmów telefonicznych. Dzięki nim bowiem możemy w łatwy sposób prowadzić rozmowę telefoniczną bez konieczności wyjmowania telefonu z kieszeni. W tym przypadku ważny jest mały rozmiar słuchawek i dobry mikrofon. Słuchawki wyposażone w mikrofon posiadają również przyciski do szybkiego odbierania lub odrzucania połączeń. Jest to sprzęt przydatny także osobom, prowadzącym telekonferencje lub długie rozmowy przez popularne komunikatory internetowe. Słuchawki bez problemu podłączymy zarówno do telefonu, tabletu, jak i komputera.

Wybierając słuchawki douszne, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na parametry techniczne. Co się najbardziej liczy? Poziom ciśnienia akustycznego, impedancja i pasmo przenoszenia. Oczywiście równie ważną kwestią jest ich funkcjonalność. Dla osób ceniących proste rozwiązania świetnym wyborem będą słuchawki z pilotem, który umożliwi regulację głośności odtwarzania, a także pozwoli na odebranie czy zakończenie rozmowy. Niektórzy producenci oferują pilota z funkcją sterowania odtwarzaną muzyką.

Na co konkretnie zwracać uwagę?

Najważniejszą rzeczą przy wyborze idealnych słuchawek dousznych, jest określenie, do jakich celów najczęściej będziemy ich używać. Jeśli chcemy kupić model, który sprawdzi się w uprawianiu joggingu, wybierzmy model ze specjalnym mocowaniem kabla zabezpieczającym słuchawki przed wypadnięciem z ucha. Jeśli poszukujemy modelu do słuchania ulubionej muzyki, skupmy się na parametrach technicznych takich jak: przetworniki, które umożliwiają wierne odtworzenie niskich i wysokich tonów. Ważne jest również wyciszenie od hałasów zewnętrznych, długość przewodu i waga.

Mamy nadzieję, że wybierzesz słuchawki idealne dla siebie i będziesz cieszyć się ulubioną muzyką w każdej chwili.

Jakie słuchawki douszne kupić. Poradnik
4.8 (95.04%) 125 głosów

Zobacz też: