Jaki telewizor do 2000 zł. Jaki telewizor wybrać?

telewizor

Jeszcze nigdy w dziejach świata technologia tak szybko nie biegła naprzód, co bezpośrednio rzutuje na ceny wielu produktów. Taki trend utrzymuje się zwłaszcza wśród sprzętu RTV. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu kolorowy obraz w telewizji był wyznacznikiem nowoczesności i każdy marzył o “kolorowym” telewizorze. Dzisiaj dysponując nawet niewielkim budżetem możemy pozwolić sobie na zakup naprawdę wysokiej jakości telewizora.

Zmieścić się w dwóch tysiącach

Zapewne każdy z nas planując zakup wyznacza sobie górną granicę budżetu, jaka może być przeznaczona na dany cel. Jeśli planujemy zakup srebrnego ekranu, który nie przekroczy dwóch tysięcy złoty, to nie powinniśmy mieć problemu, bo w takiej cenie otrzymamy ofertę naprawdę szerokiego asortymentu. Tutaj zaczyna się przysłowiowy zawrót głowy, albowiem zadajemy sobie pytanie – jaki telewizor wybrać do dwóch tysięcy złoty ? Odpowiedź będzie prosta, jeśli wiemy do czego głównie służyć ma nam telewizor i jakie mamy wymagania wobec niego.

Kinomaniacy z pewnością poszukują telewizora o bardzo wysokiej jakości rozdzielczości, najlepiej 4k Ultimate HD. Osiem milionów pikseli dba o niepowtarzalny obraz każdego szczegółu. Do tego dochodzą kontrast, nasycenie barw oraz niezwykła głębokość obrazu. Jest to z pewnością świetny wybór, jeśli planujemy stworzyć własne kino domowe niewielkim kosztem.

Zapewne dwa tysiące złoty nie pozwoli na zakup telewizorów 4k UHD z najwyższej półki, ale jest to budżet, który spokojnie pozwala na znalezienie w wielu sklepach ze sprzętem RTV naprawdę dobrych modeli.Zapewne ważna jest też wielkość ekranu – dwa tysiące złoty umożliwi nam na zakup około 40-calowego modelu. Oczywiście inną sprawą jest dobre nagłośnienie i specjalnie przeznaczony do tego sprzęt.

Jeśli chcielibyśmy dodatkowo dokupić osobno głośniki wysokiej jakości do wybranego telewizora, to możemy mieć problem, aby zmieścić się we wspomnianej sumie. Model z takiej półki z pewnością będzie posiadał wbudowane głośniki stereo i zbuduje niezłą przestrzeń dźwiękową, ale może to nie zadowolić bardzo wymagających klientów.

Jeśli poszukujemy telewizora, który miałby służyć do standardowych celów – oglądania emitowanych programów w dobrej jakości to bez problemu znajdziemy model na każdej z półek. Dla amatorów telewizji i sporadycznych kinomaniaków najlepszym rozwiązaniem będzie zakup telewizora w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080). Wybór jest naprawdę ogromny.

Powinniśmy zastanowić się jaka przekątna matrycy (cal) interesuje nas – mniejsza wiąże się z mniejszymi kosztami. Na przykład telewizor Full HD 32-caloy może kosztować mniej od telewizora Full HD o przekątnej wynoszącej 49 cali! Oczywiście im większy ekran, tym większa jakość i przyjemność oglądania, ale jeśli nie planujemy oglądać filmów, bo wolimy chodzić do kina, to lepiej zaoszczędzić i wybrać produkt o mniejszej przekątnej matrycy.

Bez problemu znaleźć możemy także dobry jakościowo telewizor za kilkaset złoty. Na ogół będzie to telewizor LED (choć być może uda nam znaleźć się LCD). Jeśli poszukujemy odbiornika do małego pomieszczenia lub służyć ma nam jako dodatkowy ekran w domu, to warto wybrać nieduży i nie drogi telewizor. Za około pięćset złoty powinniśmy bez problemu dostać telewizor o przekątnej 24 cali w rozdzielczości HD.

Wybór telewizora zależy tylko i wyłącznie od naszych osobistych preferencji. Posiadając budżet w wysokości dwóch tysięcy złoty możemy zakupić telewizor z każdej półki.

Jaki telewizor do 2000 zł. Jaki telewizor wybrać?
4.5 (90.91%) 22 głosów

Zobacz też: