Jaki telefon kupić do 3000zł

Wybór nowego telefonu jest ważną, a jednocześnie dość trudną decyzją. Wymiana urządzenia na nowe wiąże się zazwyczaj ze sporym wydatkiem. Jest to zakup na lata, dlatego warto przyjrzeć się dokładnie, co oferuje nam rynek i przemyśleć, co jest nam potrzebne na co dzień podczas korzystania ze smartfona, a z czego możemy zrezygnować.

Podstawową rzeczą, która będzie definiować nasz wybór, jest wielkość ekranu. Musimy zastanowić się, czy bardziej cenimy sobie kompaktowe wymiary i wygodę noszenia, czy też korzystamy z telefonu głównie do przeglądania internetu, grania i oglądania filmów, co będzie się wiązało z potrzebą sporego wyświetlacza dobrej jakości. Warto zwrócić uwagę również na baterię, gdyż nic nam po zaawansowanej technologii, jeśli będzie ciągle podłączona do ładowarki. Design to już indywidualna sprawa każdego użytkownika, a wybór w zależności od firmy jest duży.

W przedziale cenowym do 3 tysięcy złotych warto zwrócić uwagę na takie telefony jak:

  • Samsung Galaxy S7 będzie idealny dla osób, które poza wysokimi parametrami technicznymi cenią sobie także elegancki i piękny wygląd. Nie jest to co prawda najnowszy dostępny model, ale jest to naprawdę świetny wybór — poza bardzo dobrym aparatem fotograficznym i rewelacyjnym wyświetlaczem, oferuje takie funkcje jak wodoodporność na pył i wodę czy też szybkie ładowanie indukcyjne. To wszystko czyni ten telefon jednym z najlepszych i najładniejszych na rynku.
  • Huawei P10 jest wyjątkowo estetycznym telefonem, dostępnym w wielu kolorach, także tych niestandardowych. Wersje kolorystyczne różnią się także wykończeniem, na przykład matowym czy szlifowanym na wysoki połysk. Mamy tutaj również świetny podwójny aparat fotograficzny z zaawansowanymi funkcjami i możliwością rozmywania tła, co daje efekt głębi ostrości przybliżony do tej znanej ze zdjęć robionych lustrzanką. Smartfon posiada mocną baterię z możliwością szybkiego ładowania w trybie Super Charge.
  • Xperia XZ Premium to kolejny przykład świetnego telefonu. Odróżnia się dość mocno wyglądem od pozostałych — ten design trzeba po prostu lubić. Jako jedyny na świecie posiada ekran wykonany w technologii 4K HDR, znanej z telewizorów Sony Bravia. Jest odporny na zachlapania i zalania. Posiada aparat Motion Eye™ 19 MP z funkcją nagrywania w Super slow motion.

Warto poświęcić chwilę czasu przy podejmowaniu decyzji o zakupie nowego telefonu, gdyż wybór na rynku jest ogromny i można wybrać telefon jak najbardziej dopasowany do nas i naszego stylu życia.

4.2/5 - (ilość ocen: 16)