Jaki tablet do 1000 zł wybrać? Ranking tabletów.

ranking tabletów

 

Za kwotę poniżej 1000 złotych można obecnie kupić naprawdę bardzo dobrej jakości tablet. Oczywiście rekomendowane jest rozglądanie się wśród tabletów najbardziej znanych marek. Za kwotę 1000 złotych można także dokonać zakupu starszego modelu iPada. Nie opłaca się jednak ryzykować i kupować tablet, który z jednej strony ma wszystko, ale z drugiej może okazać się bardzo awaryjny. W przypadku tabletów mniej znanych firm sytuacje takie nie należą do rzadkich. Przy wyborze tabletu do 1000 złotych należy zwrócić uwagę na funkcjonalność, stylistykę oraz wydajność.

W zależności od przeznaczenia tabletu można zdecydować się na świetny procesor, dużą pamięć, aparat, kamerę lub bardzo dobrej jakości wyświetlacz. Jednocześnie nie będzie potrzeby w dokonywaniu drastycznych wyborów, w zależności od zastosowania, a także wielkości należy zdecydować się na coś innego.

Rekomenduje się wybór urządzenia co najmniej 4 rdzeniowych posiadających 1 GB pamięci RAM oraz wbudowaną pamięcią 32 GB. Dzięki temu tablet będzie nie tylko uniwersalny, ale również zapewni bardzo sprawne funkcjonowanie we wszystkich obszarach. Warto również wypatrywać urządzeń Full HD, osoby dysponujące budżetem na tablet w wysokości 1000 złotych nie powinny mieć problemów ze znalezieniem takiego sprzętu. Warto zwracać uwagę także na typ matrycy oraz jasność.

Osoby, którym zależy na mobilności powinny zastanowić się nad urządzeniem 7-8 calowym, z kolei zwolennicy sprzętu domowego mogą spokojnie postawić na urządzenie 10 – calowe. Warto jednak pamiętać, że większe tablety mogą być mniej poręczne. Ich zakup jest także odradzany, gdy będą miały z niego korzystać dzieci.

Polecane tablety do 1000 złotych:

Zdecydowanie najlepszym tabletem do 1000 złotych jest NVIDIA SHIELD K1. Za kwotę 899 złotych można kupić sprzęt, który będzie przewyższał pod kontem wydajności znacznie droższe modele. Na urządzeniu można również grać w gry PC bez jakiejkolwiek konieczności ich instalacji. Wystarczy jedynie zalogowanie się na swoim koncie GeForce Now, a następnie podłączenie do tabletu wygodnego pada bezprzewodowego. Nie trzeba zatem grać na niewielkim 8 -calowym wyświetlaczu. Tablet ten można również bez żadnego problemu podłączyć do telewizora za pomocą kabla mini HDMI. NVIDIA SHIELD K1 jest doskonałym wyborem w bardzo przystępnej cenie. Mnóstwo specjalistów rekomenduje właśnie to urządzenie.

Lenovo TAB3 A8-50M jest świetnie prezentującym się tabletem, który także jest wyposażony w 8-calowy ekran. Urządzenie to charakteryzuje się przede wszystkim rozbudowanymi możliwościami komunikacji. Oprócz bardzo standardowych modułów Bluetooth, a także Wi-Fi możliwe jest korzystanie z LTE i modemu 3G. Producent urządzenia zdecydował się dodatkowo o GPS, a także baterię 4290 mAh, która daje gwarancję bardzo dobrego czasu pracy. Sprzęd na zaledwie jednym ładowaniu może wytrzymać nawet 7-8 godzin. Co prawda Procesor MediaTek MT8161 nie zaimponuje koneserom tabletów, ale z kolei z 2 GB pamięci jest wstanie zapewnić w pełni komfortowe działanie systemu Android 6.0 Marshmallow, a także mobilnych aplikacji.

Jaki tablet do 1000 zł wybrać? Ranking tabletów.
4.7 (94.59%) 85 głosów

najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kruszwil
Gość
Kruszwil

Lenovo TAB3 A8-50M