Jaki kolor farby do włosów wybrać?

Jaki kolor farby do włosów wybrać?
Dobrze dobrany kolor włosów podkreśla atuty urody i maskuje jej mankamenty. To, dlatego kolor farby do włosów powinno się dobierać nie tylko ze względu na panujące trendy, ale i na reprezentowany typ urody. Warto też zastanowić się, jaki cel chce się osiągnąć zmianą koloru. Farby do włosów mogą rozjaśnić, przyciemnić, odmłodzić lub dodać pazura fryzurze. Jaki kolor farby wybrać?

Farby do włosów w odcieniach brązu 

Brązowe odcienie najlepiej prezentować będą się na kosmykach o naturalnym brązowym odcieniu. Wzmocnią ich kolor i dodadzą włosom blasku. Brunetki sięgać mogą zarówno po jasne, jak i ciemniejsze odcienie brązu. Brązowe farby do włosów dostępne są na: https://www.perfumeria.pl/collections/pielegnacja-wlosy-farby-do-wlosow. Bezpiecznie sięgać mogą osoby o różnych typach urody. Chcąc uzyskać ciepły efekt najlepiej wybrać bazy z rudawym połyskiem, chłodne tonacje uzyska się, stawiając na brązy z domieszką szarości. Warto też wspomnieć, że brązowe farby do włosów można również stosować na włosy zniszczone. Odcień ten wygląda zdrowiej niż blond czy czerń, a zawdzięcza to odbijaniu promieni słonecznych.

Farby do włosów w odcieniach rudego

Po farby do włosów w rudym odcieniu powinny sięgać osoby ze skórą różową. Optymalnym wyborem będzie dla nich farba w kolorze rudym, a nawet tym wpadającym w lekko fioletowy. Rude włosy dobrze też będą komponować się z karnacją złotą lub oliwkową. Dedykowane odcienie to ciemny rudy, odcienie oberżyny, brązy wpadające w bordo. Dobrym tłem dla rudych włosów dobrym tłem będzie również bardzo blada cera. Pasują do niej zarówno jaskrawe jasne rudości, jak i naturalne odcienie. Jeśli posiada się odcień skóry średni lub ciemny to włosy powinno się farbować jedynie na zdecydowane i mocne kolory rudego. Warto pamiętać, że po farby do włosów w tym kolorze powinny sięgać jedynie osoby, które mają piękne i zdrowe włosy. Rudy podkreśla bowiem zniszczone czy przesuszone kosmyki, co niekorzystnie wpływa na urodę.

Farby do włosów w odcieniach blondu

Ze złotymi blondami dobrze korespondują ciepłe odcienie skóry. Kobiety z bladą cerą powinny natomiast postawić na blondy zimne/popielate. Najłatwiejszy wybór mają panie o naturalnym fototypie, mogą one wybierać taki odcień blondu, który się im podoba. Warto pamiętać, że blondy to odcienie wymagające sporo pracy. Po farby do włosów trzeba sięgać regularnie, co ma zapobiec odrostom. Do codziennej pielęgnacji dobrze jest też wdrożyć produkty przedłużające trwałość farby, a dodatkowo dbać, aby rozjaśnianie ich nie zniszczyło.

Farby do włosów w odcieniach czarnego

Po czarne farby do włosów można bezpiecznie sięgnąć, jeśli ma się oliwkową lub ciemną karnacje. Na jej tle dobrze wygląda kolor czarny oraz ciemno brązowy. Czernie podobnie jak blondy są wymagającymi odcieniami. Konieczne jest dbanie o to, aby kolor był stale żywy i głęboki. Oznacza to, że po farby do włosów trzeba sięgać regularnie. Na uwadze trzeba mieć też to, że powrót do naturalnego koloru może być bardzo trudny.

4.6/5 - (ilość ocen: 7)