Jaki fotel do komputera wybrać?

fotel do komputera

Odpowiednio dobrany fotel do komputera jest w stanie zapewnić nam komfort pracy i nauki. Przekonują się o tym zarówno osoby w firmach, biurach, a zarazem dzieci w szkole oraz w swoim domu. Dobrze, abyśmy podczas korzystania z komputera mieli do dyspozycji wygodny i dobrze dopasowany fotel. Gdyby tak nie było, to moglibyśmy narazić się na poważne trudności.

Ocenia się, że nieodpowiedni fotel do komputera może być przyczyną napięć mięśni ramion i pleców, bóle krzyżów, spiętego karku i wielu innych bólów pleców. Zapewne nie chcielibyśmy się z tym zmagać. I dlatego warto jest dopasować fotel, który przyczyni się do poprawy naszego samopoczucia, komfortu pracy i nauki, jak i poprawy zdrowia. Na co więc powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Recepta na najlepszy fotel do komputera

Okazuje się, że fotel do komputera powinien gwarantować prawidłowe podparcia dla wszystkich części naszego ciała. Przede wszystkim podpiera kręgosłup i łokcie. I ważne, aby wszystkie jego elementy okazały się dla nas ergonomiczne. To przecież dzięki niej taki fotel posiada odpowiednią wysokość, podłokietniki, wentylację, siedzisko i inne możliwości.

Dobry fotel biurowy powinno się sterować, ponieważ to właśnie dzięki temu będziemy mogli zawsze mieć kolana zgięte pod kątem 90 stopni. Gdyby dany fotel nam tego nie umożliwiał, to dłuższe siedzenie na nim nie byłoby zdrowe i komfortowe. Duże znaczenie odgrywają także podłokietniki, które powinny wspierać ręce w każdym momencie.

W tym celu niektórzy producenci zdecydowali się na zastosowanie regulowanych podłokietników. Można wtedy regulować ich wysokością. Pomocna w fotelach do komputera jest również odpowiednia wentylacja. A jest ona szczególnie istotna w przypadku foteli tapicerowanych naturalną skórą. Nie chcemy przecież przesiadując na takim fotelu zbyt szybko się pocić.

Duże znaczenie odgrywają również same kółka foteli biurowych. Wykonuje się je z różnorodnych materiałów. Natomiast najlepsze okazują się kółka, które nie rysują powierzchni, w tym także paneli podłogowych. W pewnym stopniu dowiedzieliśmy się już jaki fotel do komputera można wybrać, na jakie parametry zwrócić uwagę. Ale to nie wszystko, więc dowiedzmy się, jakie jeszcze mamy tutaj możliwości.

Który wybrać?

Do dyspozycji mamy podstawowe fotele do komputera, jak i te bardziej nowoczesne, kubełkowe bądź przeznaczone dla graczy. Oczywiście dużą rolę gra tutaj wygoda, funkcjonalność i cena. Warto więc dowiedzieć się, jak poszczególni użytkownicy oceniali pewne fotele biurowe, z których przyszło im korzystać. Ten ranking pozwala dojść do takiego wniosku.

Fotele do komputera dostosowane do potrzeb

Jeśli mamy zamiar pracować bądź dość długo codziennie bawić się przed komputerem, to warto postarać się o jak najlepsze siedzisko i podłokietniki. Natomiast, gdy za pomocą fotela często komunikujemy się telefonicznie z innymi, to weźmy pod uwagę jakość zagłówka, oparta oraz możliwość odchylania oparcia. Wszystko więc zależy od naszych potrzeb i pewnych oczekiwań. Wybierzmy więc ten odpowiedni fotel do komputera i bądźmy z niego zadowoleni.

4.7/5 - (ilość ocen: 23)