Jaką lodówkę kupić? Ranking lodówek 2019

lodowka

Jaką lodówkę wybrać?

Chcielibyśmy jak najszybciej dowiedzieć się, jaką lodówkę kupić. Interesuje nas nie tylko jej kolor, wymiary, ale również odpowiednie funkcje. Możemy jeszcze zastanawiać się o takich nowościach, jak dystrybutor wody, kostkarka do lodu. Producenci postarali się o coraz to nowe rozwiązania w tych urządzeniach, które pozwalają nam z nich korzystać na jeszcze wyższym poziomie. Na pewno będziemy zadowoleni z takiej lodówki, jeśli tylko wcześniej dowiemy się, na co zwrócić uwagę, podczas jej zakupu. Oto kilka najważniejszych parametrów.

Najważniejsze parametry lodówki:

Klasa energetyczna

Zapewne chcielibyśmy, aby nasza lodówka pobierała jak najmniej prądu. Przecież to urządzenie działa przez cały czas. Dobrze więc byłoby posiadać lodówkę energooszczędną. Takie możliwości zapewniają nam te lodówki, których klasa energetyczności wynosi od A+ do A+++. Ocenia się, że takie lodówki zużywają mało prądu. Dodatkowe oszczędności zapewnimy sobie poprzez właściwe wypełnienie lodówki. Chłodzenie pustej lodówki za każdym razem kosztuje więcej, o czym warto pamiętać.

Drzwi i wymiary

Dobrze, aby wybrana przez nas lodówka idealnie pasowała do kuchni. Liczą się jej wymiary, a jeszcze czasami dostosowanie do niej odpowiedniej zabudowy meblowej. Wiele więc zależy od planowanego wystroju i rozmieszczenia mebli w takim pomieszczeniu. Dodatkowo dobrze jest przyjrzeć się, z jakiej strony są otwierane drzwi lodówki. Nie chcemy przecież, aby blokowała ją pewna ściana bądź inne elementy. Często producenci takich urządzeń ukazują nam modele lodówek z różnymi kierunkami otwierania, co okazuje się świetnym rozwiązaniem dla klientów.

Dodatkowo dobrze jest ocenić, jakie drzwi powinna posiadać taka lodówka. Przecież występują lodówki jedno i dwudrzwiowe, a zarazem lodów side by side. Te większe lodówki idealnie trafią w potrzeby każdej dużej rodziny. Natomiast te mniejsze są polecane dla pary i osób samotnych. Największe okazują się lodówki side by side, które świetnie pasują do ogromnych kuchni.

Praca lodówki

Nie chcemy, aby lodówka nas rozpraszała w naszym domu. I dlatego, aby wytwarzała hałas na najniższym możliwym poziomie. Bardzo pozytywnie, jeśli utrzymuje się ten hałas na wysokości do 38 dB. Dzięki temu nie słyszymy takiej lodówki, gdy przebywamy w innym pomieszczeniu. To sprawia, że nie stanowi dla nas problemu, gdy mamy w pobliżu sypialnię. A nie chcemy przecież podczas zasypiania słyszeć takiego hałasu. Dobrze więc i temu parametrowi się dobrze przyjrzeć, zanim zakupimy lodówkę.

Co jeszcze sprawdzić?

W lodówkach bardzo ogromne znaczenie odgrywają jeszcze inne funkcje, które są coraz bardziej popularne. Do kilku z nich zalicza się opcja samorozmrażania. Dzięki niej lód nigdy nie zbiera się w lodówce, dzięki czemu działa poprawnie przez cały czas. A dodatkowo jej regularne czyszczenie okazuje się o wiele prostsze. Wyjątkowa nowością jest również tak zwany system no frost, co oznacza, że na lodówce nie osiada się szron. Najnowocześniejsze lodówki posiadają jeszcze cenne zabezpieczenie przed bakteriami. Gwarantuje to odpowiednia powłoka antybakteryjna, chroniąca naszą żywność na właściwym poziomie.