Jaką drukarkę laserową kupić? Ranking

Samsung

Drukarka laserowa jest idealna dla osób które dużo i często drukują, a chcą na tym nieco zaoszczędzić. Jak wskazuje sama nazwa do drukowania urządzenie te używa laseru co w porównaniu z tradycyjnymi drukarkami daje dużo lepszą jakość wydruku, który nie uszkadza się nawet pod wpływem wody. Ponadto zaletą drukarek laserowych jest ich szybkość i wygoda w używaniu, dlatego zdecydowanie sprawdzą się w każdej firmie, a także w użytku domowym. Ponieważ jest ich bardzo wiele na rynku poniżej przedstawiam listę 5 najlepszych modeli.

1. Samsung SL-M2026W/SEE

Ten model zawdzięcza swoją popularność innowacyjnemu systemowi, który pozwala nam drukować dokumenty i obrazy z każdego urządzenia mobilnego. Wystarczy, że połączymy swoje urządzenie mobilne z drukarką i przyłożymy je do specjalnego czytnika, a drukowanie rozpocznie się samoczynnie. Połączyć się z drukarką możemy między innymi dzięki technologiom NFC, WiFi Direct, Google Cloud Print. Prędkość drukowania jaką może osiągnąć to urządzenie to około 20 stron na minutę w przypadku wydruku czarno-białego. Cena takiej drukarki zaczyna się od 300 złotych.

2. Xerox Phaser 3020B

Niepodważalna zaletą tej drukarki jest jej kompaktowa wielkość oraz niezawodna wydajność. Prędkość druku jaką osiąga to około 21 stron na minutę, a połączyć się z nią możemy między innymi za pomocą technologii WiFi Direct. Dodatkowo model ten dzięki połączeniu funkcji drukowania, kopiowania, skanowania i faksu w jednym pozwala zwiększyć produktywność każdego biura bez ponoszenia dużych kosztów. Cena takiej drukarki to około 240 złotych.

3. HP Color Laserjet PRO M477fdw MFP

To urządzenie znajdzie zastosowanie szczególnie w dużych firmach, między innymi z powodu bardzo wysokiej ceny jaką jest około 1700 złotych. Drukarka ta przewyższa mniejsze i tańsze drukarki szybszą prędkością druku – około 27 stron na minutę, automatycznym drukiem dwustronnym, pracą w sieci Ethernet i WiFi, dodatkowym kolorowym wyświetlaczem pozwalającym na łatwe sterowanie, funkcją drukarki, kopiarki, skanera i faksu, bardzo wysoką jakością wydruku, 14 obsługiwanymi przez nią formatami wydruku, wieloma kompatybilnymi z nią systemami operacyjnymi.

4. HP Laserjet PRO M12a

Jest to urządzenie przeznaczone głównie do użytku domowego, jednak jego wydruk jakością nie odbiega od jego droższych firmowych braci. Drukarka ta zapewnia wysoką oszczędność energii, dużą jak na warunki domowe wydajność – około 18 stron na minutę, a jej dodatkową zaletą jest kompaktowy rozmiar. Za jej pomocą możemy wydrukować dokumenty w sześciu formatach z niemal każdego systemu operacyjnego. Jej cena to około 300 złotych.

5. Brother HL-1210WE

Kolejny przedstawiciel drukarek laserowych idealnie nadających się do użytku domowego oraz małych firm. Urządzenie działa w sieci bezprzewodowej, charakteryzuje się dużą prędkością druku – około 20 stron na minutę, intuicyjną obsługą oraz niewielkimi rozmiarami. Po rejestracji na stronie producenta zapewnia on nam 3 lata dodatkowej gwarancji. Cena również nie jest wysoka, gdyż sięga około 280 złotych.

Jaką drukarkę laserową kupić? Ranking
4.8 (96.67%) 12 głosów

Zobacz też: