Jaka drukarka laserowa do domu

Brother-HL-1210WE

Do domowego użytku nie jest nam potrzebna drukarka odznaczająca się dużą szybkością działania. Przy wyborze drukarki do domowego użytku powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość wydruku, oszczędność papieru i energii oraz możliwość połączenia się z nią za pomocą sieci WiFi. Dodatkową jej zaletą może być jej niewielki rozmiar, możliwość skanowania dokumentów oraz obrazów czy też możliwość drukowania ich w różnych formatach. Poniżej przedstawiam listę 5 najlepszych modeli drukarek laserowych do użytku domowego.

1. Brother HL-1210WE

Jest to drukarka o wysokiej wydajności, ponieważ jest w stanie wydrukować do 20 stron na minutę przy czym nie zużywa dużej ilość energii. Wyposażona jest w pojemny podajnik papieru – do 150 arkuszy, dzięki czemu nie trzeba go zbyt często uzupełniać. Jej niewielkie rozmiary pozwalają zmieścić ją praktycznie wszędzie, a połączyć się z nią możemy za pomocą w funkcji bezprzewodowej z każdego miejsca w domu. Prędkość druku jaką osiąga to 20 stron na minutę w przypadku druku w czerni. Koszt z jakim wiąże się jej zakup to około 300 złotych.

2. Samsung SL-M2026W

Przeważającą zaletą tej drukarki jest zastosowanie w niej łączności bezprzewodowej oraz technologii NFC, dzięki którym można na niej drukować dowolne dokumenty i obrazy wprost z urządzeń mobilnych. Łatwość obsługi oraz jej kompaktowe rozmiary połączone z wysoką wydajnością i niskimi kosztami eksploatacji sprawiają ją jedną z najlepszych drukarek laserowych dostępnych na rynku. Koszty zakupu takiej drukarki to około 310 złotych.

3. Ricoh Aficio SP 112

Drukarka ta to przedstawiciel jednego z najtańszych urządzeń cechującego się wysoką jakością wydruku. Urządzenie ma niewielkie rozmiary, pracuje cicho i szybko oraz jest łatwe w obsłudze co sprawia, że jeste bardzo atrakcyjną propozycją. Jej maksymalna szybkość wydruku w czerni to około 16 stron na minutę. Maksymalna wielkość druku jaką możemy uzyskać to format A4. Cena tego urządzenia to około 150 złotych.

4. Xerox Phaser 3260V

Ten model drukarki idealny jest dla osób nieco bardziej wymagających. Przy jej użyciu osiągniemy wydruki o bardzo wysokiej jakości, a prędkość jej drukowania to około 28 stron na minutę, zatem bardzo dużo jak na warunki domowe. Kolejnymi zaletami tego urządzenia jest automatyczne drukowanie dwustronne, wbudowane WiFi, bezawaryjność oraz duża wydajność. Ponadto zastosowano w niej tryb oszczędzania druku znacznie zmniejszający ilości środków na elektryczność i materiały. Koszt związany z zakupem takiej drukarki to około 400 zł.

5. HP LaserJetbPro M12a

To kolejny przedstawiciel drukarek dla osób, którym zależy na bardzo wysokiej jakości wydruku. Urządzenie sprawdzi się przede wszystkim przy drukowaniu zdjęć oraz innych kolorowych dokumentów. Innymi zaletami tej drukarki są wysoka wydajność oraz jej kompaktowy rozmiar pozwalający zabrać ją ze sobą niemal wszędzie. Prędkość druku jaką osiąga to 18 stron na minutę przy czym drukarka jest wyjątkowo energooszczędna. Koszt zakupu drukarki to około 260 złotych.

Jaka drukarka laserowa do domu
4.4 (88.7%) 23 głosów

najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
aniania
Gość
aniania

Ja mam niedrogą drukarkę, która służy mi już długi czas, a do niej kupuję zamienniki active jet, ich toner ma bardzo dobrą jakość.

Zobacz też: