Jaką drukarkę atramentową kupić? Ranking

HP DeskJet Ink Advantage 4535

Istnieje nadal szerokie grono osób ceniących sobie pracę tradycyjnych drukarek atramentowych, które coraz częściej wypierane są przez swoje laserowe odpowiedniki. Wybór dobrej drukarki atramentowej jest bardzo ciężki, a należy się przy nim kierować przede wszystkim ceną tuszu jaki będziemy musieli do niej dokupywać. Dla osób chcących zainwestować w zakup drukarki atramentowej poniżej przedstawiam listę 5 najpopularniejszych modeli dostępnych na rynku.

1. HP DeskJet Ink Advantage 4535

Niepowtarzalną zaletą tej drukarki jest przede wszystkim niedroga cena jej wkładów atramentowych oraz ich wysoka wydajność. Kolejnym plusem tego produktu jest możliwość drukowania dowolnych dokumentów ze smartfona lub tabletu i możliwość skonfigurowania ich poprzez bezprzewodową sieć z dowolnego pomieszczenia. Drukarka Posiada również opcję automatycznego drukowania dwustronnego co pozwala zaoszczędzić papier nawet o 50%. Ponadto oprócz drukowania możemy skanować lub kopiować dowolne dokumenty. Cena takiej drukarki zaczyna się od 350 złotych.

2. Brother DCP-J105

Drukarka przeznaczona jest głównie do użytku domowego lub w niewielkim biurze. Za jej pomocą możemy w ciągu minuty wydrukować do 27 czarno-białych lub do 10 kolorowych obrazów lub dokumentów. Jej kompaktowy rozmiar pozwala na zmieszczenie jej niemal wszędzie. Dzięki możliwości połączenia jej z WiFi możemy drukować dokumenty bezpośrednio z urządzeń mobilnych. Wysokiej jakości skaner optyczny umożliwia również dokładnie i wyraźne skanowanie. Jej cena zaczyna się od 550 złotych.

3. Canon Pixma MX475

Kolejne urządzenie, w którym uzyskamy możliwość drukowania, skanowania i kopiowania dowolnych obrazów lub dokumentów. Kolejną jego zaletą jest wbudowany automatyczny podajnik dwustronny, który znacznie usprawnia pracę tej drukarki. Łączyć się z nią możemy za pomocą sieci bezprzewodowej, a drukować obrazy lub dokumenty możemy w aż 6 różnych formatach. Ta drukarka jest jedną z najmniejszych dostępnych na rynku i z łatwością możemy ją zabrać ze sobą w dowolne miejsce nawet podczas podróży. Jej koszt sięga około 260 złotych.

4. Pantum P2500

To następny przedstawiciel kompaktowych drukarek, które możemy zabrać ze sobą wszędzie. Zaletą tego urządzenia jest prosta i intuicyjna obsługa oraz duża oszczędność używanej przez nią energii, tuszu i papieru. Jest to opcja dla nieco mniej wymagających użytkowników. Z drukarką możemy połączyć się za pomocą WiFi lub kabla USB, a szybkość jej druku to około 22 strony na minutę. Zachęcająca jest również jej cena, która sięga około 160 złotych.

5. HP OfficeJet 7510 All-in-One

Za pomocą tego urządzenia możemy z łatwością skanować, kopiować, faksować i drukować dowolne dokumenty i obrazy w wielu różnych formatach. Kolejną jego zaletą jest wbudowany interfejs Ethernet i funkcje bezprzewodowe pozwalające na drukowanie i udostępnianie wszystkich zasobów bezpośrednio w sieci. Drukarka jest bardzo oszczędna, a jej wydruki nie tracąc przy tym na jakości. Idealnie nada się do używania w firmie, a jej koszt to około 450 złotych.