Jak wybrać dobry rower?

Jak wybrać dobry rower

Lato to okres wzmożonego wysiłku fizycznego. Czynników zachęcających do niego jest naprawdę dużo. Zacząć można od ładnej pogody, większej ilości wolnego czasu, na znajomych, którzy proponują wspólne wyjścia- kończąc. Dobrze jest być przygotowanym na takie aktywności, ponieważ nie ma nic gorszego niż wysiłek fizyczny na złym sprzęcie. W internecie bardzo dużo przeczytać można o tym, że biegać bez specjalistycznych butów można. Problem polega na tym, że komfort w bieganiu w trampkach znacznie różni się od komfortu w bieganiu w innych butach, specjalnie do biegania przygotowanych. Czasami wydanie określonej kwoty pieniędzy jest lepszym pomysłem, niż odmawianie sobie pewnego komfortu. Szczególną motywacją bardzo często jest spróbowanie specjalistycznego sprzętu. Kontakt z czymś o wiele lepszym i przygotowanym specjalnie do danej aktywności jest często momentem decydującym. Podobna sytuacja jest z rowerami. Bardzo często stary rower nie jest już tak dobry jak kiedyś. Wiecznie spadający łańcuch to tylko jeden z objawów starości. Czasami po prostu warto kupić nowy rower. Nie zawsze jest jednak wiadomo jak to zrobić W internecie, ale też bardzo często w supermarketach jest bardzo dużo ofert, które często cenowo odbiegają od ofert sklepów specjalistycznych na ich niekorzyść. Jak w takim gąszczu znaleźć dobre rozwiazanie?

Przede wszystkim należy porównać jak najwięcej ofert i wybrać grupę rowerów najtańszych z najtańszych. Tę grupę niestety należy odrzucić. Producenci rowerów wiedzą, że prawie każdy jest chętny na posiadanie własnego roweru. Dlatego właśnie produkują bardzo tanie modele, które jednak są bardzo niskie jakościowo. Jeżeli ktoś chce poprawić swój komfort takim rowerem, to z pewnością mu się to nie uda. Każda następna półka cenowa będzie lepsza, jednak nie można dać się zwariować- tanie rowery też mogą być przyjemne w obsłudze.

Następnie należy zdecydować się na to jaki rodzaj roweru chce się kupić. Z najbardziej uniwersalnych można wskazać rower górski i rower miejski. Rower miejski może przybierać różne kształty, jednak charakteryzuje go wygląd, który sugeruje, że nie jest to rower na ekstremalne wycieczki To prawda. Pamiętać jednak w tym wszystkim warto o tym, że nie służy on tylko do przemieszczania się po mieście. Spokojnie można go brać na całodzienne przejażdżki. Dodatkowym plusem jest jednak fakt, że w miejskiej dżungli sprawdzi się naprawdę wyśmienicie. Rower górski z kolei daje nam o wiele większe możliwości, kosztem komfortu jednak. Na pewno do przemieszczania się po mieście będzie gorszy. Do jeżdżenia po parku czy po niebetonowym terenie będzie mimo wszystko idealny. Nie jest to jednak rower przystosowany do skoków i innych tego typów aktywności- warto o tym pamiętać, jeżeli chce się „czegoś więcej”.

Wybierając rower najlepiej wyznaczyć sobie kilka typów i sprawdzić je osobiście. Oczywiście można zamówić model w internecie- to bardzo dobre rozwiązanie, ale kontakt z rowerem przed zakupem jest bardzo ważny. Pozwoli określić na jakim posiadacz będzie czuł się najlepiej.

Oceń post