Jak dbać o zdrowie – 5 porad zobacz szczegóły

aktywny

Dbanie o zdrowie to sprawa niełatwa i przez to często odwlekana. Zwłaszcza wtedy, gdy nie wiemy dokładnie co mielibyśmy robić by utrzymać zdrowie i dobre samopoczucie. Dlatego dziś przedstawiamy pięć świetnych porad, które w prosty sposób sprawią, że będziecie zdrowsi. Pamiętajcie jednak, by stosować je regularnie, bo tylko wtedy mają sens!

1. Zadbaj o dietę. 

Człowiek na jedzenie poświęca mnóstwo czasu. Warto by był to czas dobrze spożytkowany. Ogranicz wysoko przetworzone produkty, fast foody, sól i cukier. Spróbuj jeść tak, aby warzywa i owoce stanowiły większość Twojej diety. W daniach obiadowych nie bazuj na mięsie, ale poszukuj ciągle nowych potraw i smaków. Zadbaj o różnorodność a zdrowie samo Ci za to podziękuje.

2. Bądź aktywny

Ciało jest biologicznie stworzone do tego aby się poruszać, więc czy więcej czasu spędzamy w jednej pozycji, czym mniej się przemieszczamy i czym mniej możliwości naszego ciała wykorzystujemy, tym gorzej to na nie wpływa. Pamiętaj o tym i ruszaj się tak często jak to możliwe.

3.Rób badania okresowe

Czym szybciej wykryjesz ewentualną chorobę lub różnego rodzaju niedobory, tym większe prawdopodobieństwo wyleczenia.

4. Wysypiaj się

Nie ignoruj sygnałów, jakie wysyła Ci twój zmęczony organizm. Prędzej czy później takie zachowania odbijają się na zdrowiu. Brak snu przyczynia się do powstawania wielu chorób, rozdrażnienia, nieuwagi i zaburzeń odżywania.

5. Zadbaj o zdrowie psychiczne

Pamiętaj, że w tym wszystkim najważniejsze jest to, co czujesz jako spójna całość. Psychika jest ogromnie ważna w naszym życiu, dlatego żyj w zgodzie ze sobą i nie bój się prosić o pomoc specjalistów.

 

 

 

 

 

Oceń post