Jak być idealnym mężczyzną? Poznaj wskazówki!

Jak być idealnym mężczyzną? Poznaj wskazówki!

Chcesz przyciągać kobiece spojrzenia? Być jak James Bond i samą swoją obecnością sprawiać, że płeć piękna mdleje na Twój widok? Choć mówią, że ideały nie istnieją, zastanówmy się jak do nich dążyć. Czego oczekują kobiety i czy faktycznie legendarne ikony kina spełniają ich wymagania?

1. Bądź silny

…ale nie martw się, nie chodzi tutaj o siłę herosa. Żadna kobieta nie będzie wymagać od Ciebie, byś podnosił samochody i uprawiał sporty ekstremalne. Jednak większość z nich czuje się lepiej przy kimś, kto swoim podejściem i swoją postawą jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo. Podnosząc worek z zakupami niekoniecznie krzyw się i narzekaj, że boli Cię kręgosłup – lepiej popracuj nad swoją kondycją.

2. Zadbaj o swój wygląd

Przede wszystkim zadbaj o higienę. Regularna kąpiel, mycie włosów, czyste dłonie i paznokcie, skuteczny antyperspirant. Choć wydaje się to banalne, kobiety największą uwagę przywiązują do schludności partnera. Świadczy ona o jego podejściu do życia i odpowiedzialności. Nie są istotne markowe ciuchy, drogie zegarki, misterne fryzury. Tak naprawdę w wyglądzie warto znaleźć złoty środek. Dbać o siebie, lecz nie spędzać więcej czasu przed lustrem, niż przeciętna dziewczyna.

3. Opiekuj się

Opiekuńczość to miła cecha, która pokazuje, że na kimś Ci zależy. Mężczyzna idealny umie troszczyć się o drugiego człowieka i jest wrażliwy na jego los. Ściągnie kotka z drzewa, przeprowadzi starszą Panią przez ulicę, w sytuacji kryzysowej pomoże swojej partnerce i zrobi jej herbatę, kiedy jest chora. Warto popracować nad swoją wrażliwością i dostrzegać w czym można przydawać się innym osobom.

4. Miej swoje hobby

Mężczyzna z hobby zawsze jest bardziej interesujący. Nieważne na czym ta pasja polega – czy jest stereotypowo męska, opiera się na sporcie i motoryzacji, czy na czymś innym. Szachy, książki, teatr, muzyka… Mając swoje hobby i czerpiąc z niego przyjemność staniesz się inspirujący. Będziesz zawsze mieć czym dzielić się i o czym rozmawiać z innymi.

5. Naucz się komplementować

Ideał zawsze powie coś takiego, że w kobiecej głowie zacznie wirować… Komplementy subtelne i niebanalne, takie, o jakich trudno zapomnieć. Sztuka mówienia miłych rzeczy nie zawsze jest łatwa, ale warto się trochę postarać. Najważniejsze jest znalezienie odpowiedniej sytuacji, wyczucie czasu i szczere intencje.

6. Bądź gotów na kompromisy

Choć mówi się, że mężczyzna zawsze powinien postawić na swoim, ideał potrafi pójść na kompromis i zrozumieć sytuację drugiej osoby. Nie jest agresywny ani nachalny w swoich dążeniach. Dotyczy to zarówno życia intymnego, jak i innych aspektów codzienności. Dzięki kompromisom można stworzyć udane relacje i być postrzeganym jako mądra, ugodowa osoba.

7. Bądź sobą

Przede wszystkim jednak mężczyzna idealny jest sobą! Nikogo nie udaje i nie próbuje zmienić się w kogoś, kim nie jest. Kobiecy gust jest tak zróżnicowany, że absolutnie każdy znajdzie swoje „grupy docelowe”. Bezwzględnym warunkiem jest szczerość, której brak jest wyczuwalny już w pierwszych chwilach kontaktu.

Oceń post