Ile czasu spędzamy na Facebooku?

telefon

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek ile czasu dziennie spędzasz na Facebooku? Tak, nie tylko przeglądając go w domu po pracy czy szkole, ale również w autobusie, w kolejce, przed snem, czekając
na kawę w knajpie czy nudząc się na wykładzie. Dla wielu osób może to być szokujące odkrycie, szczególnie, jeśli wiecznie „nie ma się czasu”, gdyż nagle okazuje się, gdzie ten czas ucieka.

Według najnowszych danych z maja tego roku aktywne konto na Facebooku posiada 1,55 miliarda osób. Pozornie badania wykazują, że przeciętny Kowalski spędza na Facebooku dziennie 35 minut. Niby niewiele, ale…jest to tylko uśrednienie. Dla porównania mieszkaniec USA spędza średnio dziennie 6,75h scrollując walle (ściany). Media społecznościowe są obecnie stałym elementem naszego życia i poświęcamy na nie więcej czasu niż na zaspokajanie potrzeb fizjologicznych takich jak jedzenie i picie.

Początek mediów społecznościowych w Polsce jest kojarzony z relacjami międzyludzkimi i moim zdaniem jest to słuszne skojarzenie. Po zachwycie wielu milionów Polaków nad NK przyszedł czas na szaleństwo związane z Facebookiem. W obecnym kształcie i formie Facebook to jednak śmietnik, w którym konia z rzędem temu, komu udaje się odnaleźć potrzebne informacje. To przez to spędzamy na nim coraz to więcej czasu. Naszego czasu, a jest on jedną z najważniejszych rzeczy, jakie posiadamy. Gdybyśmy nie marnowali go na przekopywanie się przez zasoby Facebooka moglibyśmy stworzyć na nim coś zdecydowanie bardziej kreatywnego niż wrzucenie kolejnego obrazka, który polubią znajomi.

A zatem jak się „uwolnić” od marnowania czasu przed portalem? Można zainstalować program, który na określony przez nas czas wyłączy dostęp do konkretnych stron. Można też ustalić sobie dziennie 15 minut na szybkie spojrzenie na aktualności, odpisanie znajomym i powrót do życia w realnym świecie, nie pozwalając na bezsensowne przeglądanie strony. Wybór należy do Ciebie, podobnie jak to, jakie masz życie.

Według najnowszych danych z maja tego roku, aktywne konto na Facebooku posiada blisko 1,55 miliarda osób.

Oceń post