Ile czasu tak naprawdę spędzamy na Instagramie?

Ile czasu tak naprawdę spędzamy na Instagramie

Media społecznościowe tak mocno zakorzeniły się w naszym życiu, że niektóre osoby każdy dzień rozpoczynają oraz kończą sprawdzeniem mediów społecznościowych. Według badań 90% Amerykanów w przedziale wiekowym 19-29 regularnie zasypia ze swoim telefonem w łóżku.

Jeżeli takie badania zostałyby przeprowadzone w Polsce to wyniki pewnie byłby podobne. Użytkownicy korzystają głównie z następujących platform social media:

  1. YouTube
  2. Facebook
  3. Snapchat
  4. Instagram
  5. Twitter

Z powyższych mediów społecznościowych korzystamy między innymi w celu kontaktowania się z innymi osobami, oglądania filmów, oglądania teledysków czy oglądania zdjęć publikowanych przez naszych znajomych. Dużo czasu zajmuje nam korzystanie z mediów społecznościowych, które umożliwiają nam kontakt z innymi osobami.

Nadmierne korzystanie z takich mediów społecznościowych sprawia, że rezygnujemy z realnych kontaktów z ludźmi w rzeczywistości. W tym artykule skupimy się na tym ile czasu zajmuje nam korzystanie z Instagramu, który jest jednym z ważnych mediów społecznościowych, z których użytkownicy korzystają często.

Jaki jest zatem czas korzystania z Instagramu?

Instagram to aplikacja, która na początku służyła do obróbki zdjęć, ale bardzo szybko zyskała na popularności. Aplikacja umożliwia kontakt fanom z daną gwiazdą, firmom prezentować swoje produkty, zaprezentowanie się influencerom oraz podzielenie się z znajomymi naszym zdjęciami. Na Instagramie w każdym miesiącu jest 700 milionów użytkowników i jest to najlepszy dowód na to, że życie poszczególnych osób toczy się wokół tej aplikacji. Codziennie poprzez Instagram sprawdzamy nowości rezygnując z czytania gazety.

Wprowadzenie InstaStories spowodowało, że jeszcze więcej czasy poświęcamy na oglądaniu tego co robią inni. Jeżeli chodzi to czas jaki poświęcamy na użytkowanie Instagrama to badania wykazały, że jest to średnio 25-30 minut każdego dnia. W całym tygodniu daje to 3,5 godziny a w skali całego miesiąca daje to 14 godzin. W tym czasie możemy na przykład zrobić coś dla własnego zdrowia poprzez uprawianie sportu.

3.5/5 - (ilość ocen: 11)