Hotele 3-gwiazdkowe – Porady dla podróżnych

Hotel posiadający 3 gwiazdki jest już naprawdę przyzwoitym hotelem. A przynajmniej taki powinien być. Jednak wszystkie portale podróżnicze doradzają wnikliwość. Jeżeli wybieramy hotel 3-gwiazdkowy będący w popularnej sieci, najprawdopodobniej, gdziekolwiek się do niego skierujemy, wszędzie powinien być jeden określony standard. Oczywiście drobne różnice zawsze będą występowały choćby ze względu na lokalizację czy wiek budynku, jednak wystarczy raz zamieszkać w takim hotelu, by mieć wyobrażenie o wszystkich kolejnych.

Z jednej strony jest to oczywiście wygodne, ponieważ wiemy czego się spodziewać i w ciemno możemy tam się bookować.

Jeżeli wybrany przez nas hotel nie mieści się w żadnej sieci, nawet dla hotelu 3-gwiazdkowego należy zachować ostrożność. Bardzo ważna jest tu lokalizacja konkretnego hotelu. Jeżeli wybrany przez nas hotel znajduje się w znanej miejscowości, gdzie odbywają się różnego rodzaju targi i przyjeżdżają hurtowo uczestnicy tych targów, dające nadzieję 3 gwiazdki należy potraktować z przymrużeniem oka. Szczególnie gdy trafimy na sezon targowy. Niby wszystko jest zgodne z zasadami, śniadanie, suszarka do włosów, etc. jednak pokoje będą maleńkie, łazienka wstawiona właściwie do pokoju, a woda wylewająca się pod drzwiami. Miasta targowe mają inną optykę hotelową.

Przy wyborze hotelu największe znaczenie mają szczegóły. Na pierwszej stronie hotelu jest informacja, że w hotelu jest zainstalowana klimatyzacja. Ale po pierwsze bardzo często jest to nawiew, a nie klima, a po drugie nie we wszystkich pokojach. Dlatego przed kliknięciem rezerwacji trzeba najpierw zorientować się, czy klimatyzacja znajduje się w każdym pokoju, czy tylko w wybranych. Trzeba na chybił trafił poklikać w poszczególne pokoje i jeżeli zobaczymy na arkuszu rezerwacji, że powinniśmy wpisać w nich czy szukamy pokoju z klimą, jest to dla nas informacja, że nie wszystkie pokoje ją mają. Czyli trzeba być czujnym i znaleźć możliwość poproszenia o nią. A gdy pojawimy się już w wybranym hotelu, zanim się rozpakujemy, należy sprawdzić ,czy klimatyzacja jest sprawna.

Oceń post