Hotele 1-gwiazdkowe – Porady dla podróżnych

Wybierając się na wczasy często kierujemy się względami cenowymi. Zwłaszcza widoczne jest to wśród młodzieży, która bardzo często woli wydać mniej, ale zobaczyć więcej ciekawych i pięknych miejsc.

Rozchodzi się im bardziej żeby być w danym miejscu, a warunki nie są tak istotne- z uwagi na swój wiek mogą przecierpieć pewne niedogodności.

W wielu przypadkach myślenie takie pozostaje. I jest to bardzo dobry znak, bowiem dzięki rozsądnemu planowaniu wyjazdów można zwiedzić znacznie więcej i mieć znacznie więcej wspaniałych przygód.

Wiąże się to z noclegami w miejscach, które nie są luksusowymi miejscami. Doskonałym przykładem są hotele 1-gwiazdkowe. Przed wyborem takiego miejsca warto zwrócić uwagę na

  • usytuowanie
  • zdjęcia prezentowane przez hotel
  • zdjęcia prezentowane przez gości
  • opinie podróżnych

Warto by hotel był w miejscu łatwo dostępnym. Oczywiście to nie musi być centrum miasta. Jeżeli ktoś chce zaoszczędzić, musi być świadomy, że nie będzie spał zaraz przy rynku. Trzeba natomiast samodzielnie sprawdzić czy z danego miejsca blisko jest do przystanku autobusowego i ile trwa podróż do interesujących miejsc. Może się okazać, że nie wydając pieniędzy na bilety będzie można wybrać inne, ale za to bardziej korzystne miejsce.

Wygląd hoteli 1-gwiazdkowych może pozostawiać często wiele do życzenia. Dlatego bardzo uważnie należy podchodzić do tego, co przedstawia sam hotel, który oczywiście chce przekonać do siebie jak najwięcej ludzi. Znacznie bardziej miarodajne są zdjęcia, które w internecie umieszczają osoby, będące już wcześniej gośćmi hotelowymi.

To właśnie takie zdjęcia pokazują prawdziwy standard. Jeżeli stany pokoi z tych dwóch różnych kategorii się różnią- powinien to być sygnał alarmowy.

Wreszcie same opinie podróżnych powinny dużo powiedzieć o danym miejscu. Jeżeli opinie mówią, że jest to dobre miejsce by po prostu spędzić tam noc, można mieć pewność, że jest to miejsce, w którym spokojnie da się wyspać. I to wystarczy. Przecież właśnie takie wykorzystanie mają hotele 1-gwiazdkowe.

1.5/5 - (ilość ocen: 11)