Gdzie warto się wybrać? Hiszpania

Hiszpania kojarzy się głównie z południowym słońcem i cudownymi plażami, takimi jak Costa Brava czy Costa de Sol. Jest idealnym miejscem na wypoczynek dla ludzi spragnionych gorąca. Najbardziej znanym kurortem bez wątpienia jest Lloret de Mar, położone w Katalonii. W sezonie miejscowość ta tętni życiem oraz gwarantuje świetną pogodę, właściwie przez cały okres trwania lata. Popularnym destynacjami w przypadku Hiszpanii są również Baleary, a wśród nich osławiona wyspa Majorka, znana z pięknych plaż. Natomiast dla spragnionych afrykańskich temperatur odpowiednie będą również należące do Hiszpanii Wyspy Kanaryjskie, prawdziwy raj dla wielu urlopowiczów.

Hiszpania to jednak nie tylko plaże i słońce, jest to kraj o bogatej kulturze i historii. Zwolennicy zwiedzania znajdą wiele interesujących miejsc do zobaczenia. Jednym z takowych jest słynna Barcelona. Ta wielkie miasto, położone nad Morzem Śródziemnym słynie przede wszystkim z ciekawej architektury, unikatowej na tle Europy i całego świata. Najbardziej znanym obiektem w mieście jest potężna katedra Sagrada Familia, rzymskokatolicka świątynia, której budowa nadal trwa. Warto również zwrócić uwagę na deptak La Rambla, chyba najbardziej znaną ulicę w całej Hiszpanii, pełną różnych prestiżowych sklepów oraz tętniącą życiem w zasadzie o każdej porze dnia i roku. Z atrakcji nadmorskich, Barcelona posiada ogromne oceanarium, w którym goście mogą podziwiać rozmaite gatunki ryb z różnych rejonów świata.

Oprócz Barcelony, warto zwrócić uwagę na potężny Madryt, stolicę Hiszpanii, centrum biznesowe kraju oraz siedzibę klubu piłkarskiego, Realu, który w zeszłym roku zdobył najwyższe trofeum – zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Madryt cieszy oko turystów nowoczesną architekturą, przesyconą jednak historyzmem i nawiązaniami do wieków minionych. Na południu znajdują się natomiast miasta z zabytkami świadczącymi o niegdysiejszym panowaniu muzułmanów w południowej Hiszpanii. Kordoba czy Sewilla, prawdziwe perełki architektury potwierdzają tylko jaką potęgą cieszył się islam w średniowieczu na tamtych terenach.

Oceń post