Gdzie warto się wybrać? Francja

Francja jest jednym z najczęściej odwiedzanych krajów przez turystów zagranicznych. Państwo to posiada na swoim terytorium bardzo wiele ciekawych miejsc, które warto zobaczyć. Na czele tej listy jest przede wszystkim Paryż, osławione miasto zakochanych, jedno z najbardziej znanych celów wycieczkowych na całym świecie.

Paryska Wieża Eiffle’a czy gotycka katedra Notre Dame zdążyły stać się już kultowymi pomnikami architektury światowej, rozpoznawalnej w każdej części naszego globu. Niesamowity klimat tego miasta, wieczorne spacery po paryskich ulicach, obiad w jednej z urokliwych knajpek… aby to przeżyć do Paryża lgną prawdziwą rzesze turystów z całego świata.

Jest to też bardzo ważne miejsce dla wszystkich miłośników sztuki we wszelkim wydaniu – to właśnie tam znajduje się Luwr, jedno z największym muzeów na świecie, które w swoich zbiorach posiada niezwykle cenne pamiątki wieków minionych m.in. sławną Mona Lisę wielkiego Leonarda da Vinci. Znajdziemy tam również bardzo wiele cennych rzeźb z czasów starożytnej Grecji czy Rzymu.

Francja to jednak nie tylko Paryż. Niezwykle turystyczne i popularne wśród zagranicznych gości jest leżące na południu tego kraju Lazurowe Wybrzeże. Pięknie położone kurorty nad Morzem Śródziemnym są wymarzonym miejscem na urlop dla wielu ludzi. Cudowne krajobrazy, upalna pogoda przez cały okres trwania lata, wyjątkowo ciepłe morze przyciągają do południowej Francji prawdziwą rzeszę turystów.

Najbardziej znanymi kurortami położonymi w tamtym regionie są Saint-Tropez, Cannes, Nicea czy też duże miasto Marsylia. W pobliżu leży też słynne miasto-państwo Monako, które w dzisiejszym świecie kojarzone jest z kasynem i bogactwem, które emanuje właściwie z każdej części maleńkiego państewka.

Francja jest szczególnie bogata w ważne dla światowej historii zabytki. Znajdziemy w niej jeszcze pozostałości po Cesarstwie Rzymskim – słynny akwedukt Pont du Gard, miasta Arles czy Orange. Natomiast w niedalekiej odległości od Paryża znajduje się cały szlak, bajkowych wręcz zamków nad Loarą, cudownie położonych i wartych odwiedzenia.

3.7/5 - (ilość ocen: 8)