Gdzie kupić komputer?

Kupowanie komputera może okazać się problematyczne, zwłaszcza dla osób, które wykorzystują go do podstawowych czynności. Od nikogo jednak nie wymaga się, by znał się na technologii i wiedział jaki komputer kupić i gdzie to zrobić. Nie zmienia to jednak fakt, że gdzieś się trzeba udać, by dokonać zakupu. Najczęściej wybieramy najbardziej znane sklepy, znajdujące się w galeriach handlowych? Czy to dobry sposób?

Do wyboru w zasadzie jest kilka opcji

  • duży znany salon
  • mniejszy, ale również znany salon
  • lokalny sklep komputerowy
  • sklep internetowy

Najczęściej wybierane, duże salony są dobrym rozwiązaniem, jeżeli jesteśmy przygotowani na to, że czasami możemy więcej zapłacić za sprzęt. To minus, który często się pojawia. Trzeba oddać jednak honor, że często można natrafić na promocje. Jednak zakup komputera w dużym salonie ma też bardzo dużo plusów, o których wręcz trzeba wspomnieć. Przede wszystkim dostajemy dobrą obsługę, która jest gotowa pomóc z wyborem modelu. Niestety z uwagi na dużą liczbę klientów często konieczne będzie odczekanie chwili. Dostajemy też dobrą pomoc techniczną i otwartą politykę zwrotów (duże sklepy lubią mieć wszystko jasne). To opcja bardzo bezpieczna.

Mniejsze salony, lecz również znane powielają zalety i wady tych większych, jednak z paroma różnicami. Wachania cenowe są mniejsze, ale i przeceny potrafią być bardziej zachęcające. Oczywiście wszystko jest na mniejszą skalę- także kolejki po porady z wyborem sprzętu. Warto to uwzględnić.

Ktoś, kto chce kupić komputer w lokalnym sklepie może liczyć się ze względnie niższymi cenami i spersonalizowaną obsługą. To tutaj często można dostać modele komputerów, których nie dostanie się w sklepach sieciowych. To dobry pomysł, jednak należy zapoznać się z polityką zwrotów i serwisem.

Pozostaje także sklep internetowy, który co prawda nie jest w stanie zaoferować pracownika, który opowie o każdym modelu, jednak z pewnością zaoferuje niższe ceny i bezwzględny 14 dniowy okres możliwości zwrotu, co wynika wprost z ustawy o ochronie konsumentów.

4.5/5 - (ilość ocen: 11)