Fidget Spinner – Pomaga, czy szkodzi?

Czy jest Fidget Spinner?

Fidget Spinner stał się najbardziej popularną rzeczą w 2017 roku pośród dzieci, nastolatków, a również posiadają go niektórzy dorośli. To absolutny hit tego roku, o którym chyba już każdy słyszał. Czym zatem jest ta rewolucyjna i modna zabawka oraz gdzie tkwi jej fenomen? Fidget Spinner to mała, mieszcząca się w dłoni, zazwyczaj metalowa rzecz, składająca się z paru łożysk. Wprawiona w ruch za pomocą palców dłoni potrafi się bardzo szybko i długo kręcić. Za pomocą tej małej, z pozoru prostej zabawki, można wykonywać rozmaite, ciekawe sztuczki.

Przeznaczenie popularnych Spinnerów

Fidget Spinner został stworzony w USA z myślą o agresywnych i nadpobudliwych dzieciach, które swój nadmiar energii mogą wyładowywać na małej zabawce, pozwala ona zająć ręce pobudzonego dziecka oraz pomaga w relaksacji i uspokaja. Szybko jednak Spinnery zyskały popularność wśród wszystkich nastolatków oraz skradły serca niejednego dzieciaka, które uległo nadzwyczajnej modzie i zapragnęło go mieć dla siebie.

Fidget Spinner – za czy przeciw

Plusem Spinnerów jest fakt, iż można je kupić bardzo tanio, nawet od 10 zł, są również droższe wersje. Jest to zabawka, która jest łatwa w użyciu, a za pomocą której można wykonywać skomplikowane sztuczki. Pomaga się odstresować, odprężyć i wyciszyć. Używając jej ludzie zajmują swoje dłonie ciekawą zabawką, zamiast ciągle sięgać po smartfony, a to zdecydowania ogromna zaleta. Jednak rodzice alarmują! Co raz więcej wypadków dzieci zdarza się z użyciem Spinnerów. Znane są przypadki, gdzie dziewczynka zakrztusiła się jednym z łożysk, zdarzały się również okaleczenie, które podrzucana, wprawiona w ruch zabawka zadała dzieciakom. Moda na Fidget Spinner przyszła bardzo szybko i zapewne bardzo szybko odejdzie w zapomnienie. Ta fenomenalna zabawka to tylko chwilowy hit wśród młodego pokolenia, pozwala zająć ręce i podobno pomaga w koncentracji, jak widać również może stać się groźnym przedmiotem, w rękach szczególnie tych najmłodszych. Fidget Spinner nie jest niezbędny w życiu młodego człowieka, pozornie bezpieczny, jednak może przynieść szkody, zresztą jak każda rzecz w rękach naszych nieocenionych, ciekawych świata dzieci.

Oceń post