E-porady prawne przez internet

Porady prawne przez internet w ostatnim czasie zyskały na popularności. Pomoc prawna przez internet jest szybka oraz wygodna. Wygoda porad prawnych przez internet wynika z tego, że nie musimy umawiać się na określoną godzinę czy oczekiwać w kolejce. Jednak należy pamiętać, aby z porad prawnych przez internet korzystać w sposób rozsądny. W celu bezpiecznego korzystania z porad prawnych przez internet należy pamiętać o następujących zasadach.

Pamiętaj, aby zweryfikować portal świadczących porady prawne przez internet.

W internecie można znaleźć wiele portali, które umożliwiają uzyskanie porady prawnej przez internet. Portale świadczące porady prawne przez internet działają w następujący sposób:

  • Klient wysyła wiadomość z opisem problemu.
  • Klient otrzymuje wycenę porady prawnej.
  • Klient w przypadku akceptacji wyceny otrzymuje poradę prawną.

Działanie niektórych portali polega też na tym, że klient nie wie do jakiego prawnika trafi jego sprawa. Powoduje to, że klient nie ma możliwości zweryfikowania danego prawnika. Istotne jest, aby klient wiedział jaki prawnik będzie zajmował się jego sprawą.Nie należy też korzystać z portali, które wymuszają na klienci wykupienie całorocznego abonamentu za uzyskanie jednej porady prawnej. Pamiętajmy także o tym, aby poczytać na niezależnych forach internetowych o danym portalu. Oczywiście należy zaznaczyć, że są w internecie portale, które bardzo rzetelnie oraz uczciwe udzielają porad prawnych.

Dokładnie należy przeczytać zasady korzystania z danego portalu.

Portal świadczący porady prawne przez internet posiada regulamin, z którym każdy klient takiego portalu powinien się zapoznać. Bardzo dokładnie należy przeczytać jak obywa się sposób rezygnacji z usług portalu, aby nie narazić się na jakieś problemy.

Bardzo dobrze jest znaleźć adwokata czy radcę prawnego świadczącego poradę prawną online.

Obecnie możemy znaleźć w internecie adwokata lub radcę prawnego, który udziela porad prawnych online. Skorzystanie z takiego adwokata daje klientowi gwarancję, że porada prawna będzie profesjonalna. Adwokata czy radcę prawnego obowiązują pewne zasady, które są nakreślone przez kodeks etyki zawodowego. Dodatkowo za złamanie etyki adwokat lub radca prawna jest pociągany do odpowiedzialności.

Niska cena nie zawsze równa się, że porada prawna będzie dobrze udzielona.

Nie należy korzystać z porad prawnych w internecie, które są oferowane za bardzo niską cenę na przykład za 10 zł, 20 zł czy 30 zł, ponieważ bardzo prawdopodobne jest, że otrzymamy poradę prawną, które jakość będzie bardzo niska. Należy pamiętać, że lepiej jest dopłacić więcej i mieć pewną poradę prawną w naszej sprawie.

 

Oceń post