Dominikana – porady praktyczne, jak tanio spędzić wakacje?

Dominikana to jeden z tych kierunków podróży, o którym marzy wielu, ale niewiele osób faktycznie tam leci. A tymczasem taka wycieczka wcale nie musi być droga. Mając trochę szczęścia można znaleźć bilety nawet za 1500-2000 złotych w dwie strony. Jednak to, że cena lotu jest tania nie oznacza, że warto tam w tym terminie lepiej, ponieważ na Dominikanie bywa i bardzo gorąco i bardzo upalnie, do czego my Polacy niekoniecznie jesteśmy przystosowani.

Najlepszy czas, aby polecieć na Dominikanę

Zdecydowanie najlepsza pora, aby odwiedzić Dominikanę to okres od grudnia do maja. Wtedy można znaleźć loty nawet w cenie 1000-1500 złotych w obie strony, ale też pogoda jest najładniejsza. w drugiej części roku od czerwca do listopada po pierwsze są bardzo wysokie temperatury, a po drugie jest największa ilość deszczowych dni. A do tego od lipca do października region ten nawiedzają huragany, więc może być zwyczajnie niebezpiecznie.

Tanie loty

Można po prostu skorzystać z wyszukiwarek tanich lotów, ale warto wiedzieć, że najtaniej i najprościej będzie lecieć z Londynu. Z Polski do Londynu można dolecieć nawet za 19 złotych w promocji taniego przewoźnika i to praktycznie z każdego lotniska. Z kolei z Londynu loty na Dominikanę można znaleźć za około 1000 złotych. Korzystne ceny mogą mieć też loty z Frankfurtu, Hamburga czy Berlina, ale koszt lotu z Polski na te lotniska wynosi zwykle około 200 do 400 złotych, więc niekoniecznie będzie się to w ogólnym rozliczeniu opłacać. Dobrze jest też znać linie lotnicze obsługujące loty na Dominikanę i sprawdzać ceny i oferty promocyjne bezpośrednio u przewoźników. Są to Thomson Airlines, Thomas Cook czy Condor.

Co robić na Dominikanie?

Przede wszystkim opalać się i wylęgiwać na plaży. Plaże w tym kraju uchodzą za jedne z najpiękniejszych na świecie. Można też pływać w morzu karaibskim. Ciekawskim może spodobać się wypad do jaskiń, trekking czy po prostu eksplorowanie miasteczek i latarni morskich. Jest też popularnie odwiedzany ogród zoologiczny. Ale zabytków do zwiedzania niestety nie ma co oczekiwać.

Oceń post