Dlaczego wakacje z dzieckiem nad polskim morzem to dobry pomysł?

Gdzie udać się na wakacje z dzieckiem? Oto 5 powodów, dla których warto spędzić je nad polskim morzem.

  • Dobroczynny klimat

Spacery boso brzegiem morza i kąpiele, które hartują organizm, wzmocnią odporność twojego dziecka. Dobroczynny jod i lasy, które pozytywnie wpływają na drogi oddechowe, złagodzą infekcje. Polskie morze to idealny kierunek dla alergików i dzieci, które często przechodzą infekcje górnych dróg oddechowych.

  • Atrakcje

Niektórzy twierdzą, że automaty z zabawkami i gęsto usiane budki z goframi są tandetne. Jednak bez wątpienia mają swój niepowtarzalny urok, zwłaszcza dla dzieci. Każdy, kto spędził wakacje za granicą, przyzna, że polskie gofry z bitą śmietaną, frużeliną i dodatkami są nie do podrobienia. Wszędzie można kupić lody amerykańskie czy włoskie, zapiekankę, ale na wędzoną rybkę trzeba jechać nad Bałtyk. Kolejnym atutem jest polska, domowa kuchnia. W hotelach all inclusive za granicą często mamy do wyboru przetworzone dania, np. parówki, kiełbaski z konserwantami, nie ma tam tradycyjnych, lokalnych, świeżych potraw.

  • Piaszczysta plaża

Dzieci mogą spędzić cały dzień na plaży i nigdy się nie nudzą. Nic dziwnego, to przecież ogromna piaskownica. Zagraniczne plaże często są kamieniste, a jeśli piaszczyste, jest to ciemny piasek. Zdecydowanie nie doceniamy czystego, złocistego piasku nad Bałtykiem.

  • Ceny i bezpieczeństwo

Wakacje nad polskim Bałtykiem wciąż są tańsze od wyjazdów za granicę. Możemy za tę samą cenę spędzić na urlopie dodatkowy tydzień. Inną kwestią jest bezpieczeństwo, o które drżymy w krajach islamskich. Z powodu zamachów terrorystycznych w znanych światowych kurortach, zainteresowanie wakacjami w kraju wzrosło.

Nad polskim morzem mamy do wyboru nie tylko kwatery, które pamiętają wczesne lata 90-te i czas stanął tam w miejscu (co ma swój urok), ale też ekskluzywne hotele z licznymi atrakcjami dla dzieci, jak baseny ze zjeżdżalnią, animacje, place zabaw i sale zabaw z opiekunką. Z jednej strony jest światowo, z drugiej bezpiecznie i lokalnie. Zmienna pogoda pozwala odpocząć od słońca i upału.

Oceń post