Dieta regenerująca: przepisy

Dieta regenerująca: przepisy

Nasz wygląd zewnętrzny to przedstawienie naszego stanu wewnętrznego. To jak czujemy się wewnątrz i w jakim stanie jest nasz organizm, objawia się różnym symptomami. Często po okresie zimowym potrzebujemy różnego typu regeneracji. Najlepszym sposobem na zregenerowanie naszego organizmu jest zastosowanie odpowiedniej diety. Ważnym aspektem jest to, aby nie stosować diet jedna po drugiej, bez żadnego odpoczynku dla organizmu. Gdyż wtedy możemy mu zaszkodzić tymi zmianami, niż polepszyć. Diety regenerujące są różne, a mają one wpływ na to, na jaką część naszego ciała ma ona wpłynąć. Bowiem może być ona stosowana bezpośrednio w związku z wątrobą, stawami, czy układem krążenia. Wszystko zależy od tego na jakiej regeneracji nam zależy. W niniejszym artykule przedstawimy Państwu pięć diet regeneracyjnych, odnoszących się do różnych elementów naszego ciała. Z pewnością każdy z Państwa znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy!

Dieta regenerująca wątrobę

W diecie tej podstawowym elementem jest całkowite wyeliminowanie napojów alkoholowych, czerwone mięso, grzyby, nabiał, pieczywo pszenne. Wiele osób w takiej sytuacji pewnie zastanawia się – co w takiej sytuacji w takim razie można jeść? Otóż jest wiele zastępników, które pozwalają nam na poprawne funkcjonowanie i uniknięcie głodówki przez te tygodnie, w których stosowana będzie kuracja regenerująca. Na odtrucie wątroby potrzeba 8 tygodni. Wszystko zależy jeszcze od stopnia zaawansowania zatrucia. Produktami, które powinniśmy zażywać jest: pieczywo ciemne, nasiona, duża ilość warzyw, świeże ryby. Ważne jest również, aby codziennie wypijać na śniadanie sok na oczyszczenie.

Przepis na sok:

-wyciskami 300g marchwi, 200g ogórka, jak również 100g buraka. Następnie wypijamy go przed spożyciem posiłków i stosujemy przez okres około trzech tygodni.

Dieta regenerująca na stawy

Problem stawów wbrew pozorom nie dotyczy jedynie osób w starszym wieku, problem ten dotyczy również młodych osób, które często biegają, bądź uprawiają jakieś sporty siłowe. Niekomfortowa sytuacja ze stawami jest bardzo uciążliwym elementem, który uniemożliwia nam normalne funkcjonowanie w ciągu dnia. Na szczęcie istnieje wiele diet regenerujących stawy, które pomogą w tym problemie, każdemu kto będzie skrupulatnie ich przestrzegał. Do jednej z nich należy dieta oparta na spożywaniu dużej ilości nabiału, który powoduje wytwarzanie białka i wapnia w naszym organizmie. Każdego dnia przez okres 4 tygodni należy:

– na śniadanie spożywać około czterech łyżek twarogu z pieczywem pełnoziarnistym i dodatkowo wypijać jedną szklankę pełnowartościowego mleka

-na obiad należy spożywać świeże ryby, aczkolwiek należy unikać takich składników jak ziemniaki. Zastępnikiem w tej sytuacji może być na przykład kasza, bądź ryż

-na kolację najlepiej spożywać pełnoziarniste płatki

– oczywiście pomiędzy tymi posiłkami należy spożywać owoce i warzywa, aby nasz organizm oprócz takich witamin jak wapń i białko, miał również inne witaminy, które są niezbędne do naszego dobrego samopoczucia i normalnego funkcjonowania w ciągu całego dnia.

Oceń post