Złe samopoczucie? Czerp energię z diety!

Czerp energię z diety

Jesień to okres szczególnie sprzyjający gorszemu samopoczuciu, zmęczeniu i znudzeniu. Co robić by mieć więcej energii? Najlepiej zadbać o swoją dietę włączając w nią produkty poprawiające nasz humor i dodające sił witalnych.

1. Kwasy tłuszczowe omega-3, występujące np. w rybach morskich mają bardzo duży wpływa na nasz mózg. Ich niedobór ma bezpośredni wpływa na występowanie depresji. Dlatego powinniście spożywać ryby przynajmniej raz w tygodniu.

2.Wino- pite od czasu do czasu w niewielkich ilościach wpływa dobroczynnie na nasze serce i naczynia krwionośne, dzięki zawartym w nim flawonoidom. Lepsze krążenie to również lepsze samopoczucie.

3.Napar z dziurawca. Dziurawiec to lecznicze zioło pomagające w naprawdę wielu dolegliwościach, jednakże to, za co najbardziej go cenimy to jego działanie antydepresyjne. Dziurawiec reguluje nastrój, pomaga w pozbyciu się stanów lękowych i depresyjnych. Jednak jak każde zioło powinien być stosowany z umiarem.

4.Gorzka czekolada– zawiera mnóstwo witamin i składników działających pozytywnie na nasz organizm. W tym anandamid, czyli naturalny antydepresant oraz kofeina, która jak wiadomo dodaje energii i pobudza nas do działania.

5.Imbir– specyficzna przyprawa uwielbiana przez wielu. Mimo iż w Polsce kojarzymy go głownie z pierniczkami, to imbir ma wiele dobroczynnych właściwości. Przede wszystkim wspaniale wpływa na naszą odporność, a jak wiadomo nic tak nie pogarsza humoru jak łapane co chwilę przeziębienia. Oprócz tego imbir ma działania pobudzające podobne do kawy, co jak już wiadomo działa pobudzająco i polepsza nastrój.

Oceń post