Australia – Jak dotrzeć i kiedy jechać?

Australia cieszy się coraz większą popularnością wśród Polaków, którzy zdają się nie zwracać uwagi na to, jak duża odległość dzieli nas od tego kontynentu. Choć polskie porty lotnicze nie realizują bezpośrednich połączeń do Australii, to jednak dotarcie tam nie jest tak kłopotliwe. Ważne, by przed wyjazdem załatwić wszelkie niezbędne formalności. 

Zanim wyjedziesz do Australii

Aby wjechać legalnie na terytorium Australii, należy posiadać ważną wizę turystyczną. Procedura jej otrzymania nie jest zbyt skomplikowana – należy wypełnić wniosek przez Internet i wydrukować potwierdzenie przyznania wizy (zazwyczaj jest ono wysyłane w ciągu kilku minut).

Wiza turystyczna pozwala na legalny pobyt na terytorium Australii przez 90 dni.

Jak dotrzeć do Australii?

Podróż z Polski do Australii wymaga przesiadki na jednym z większych, zagranicznych lotnisk. Możemy udać się więc do:

  • Londynu,
  • Frankfurtu,
  • Amsterdamu,
  • Rzymu.

Istnieje także możliwość dotarcia do Australii z Bliskiego Wschodu (Doha lub Dubaj) albo z Południowo-Wschodniej Azji (Singapur, Kuala Lumpur). Taka wycieczka może być więc doskonałą okazją do zobaczenia także innych, równie egzotycznych części świata.

Linie lotnicze, za pośrednictwem których można dolecieć do Australii to przede wszystkim:

  • Singapore Airlines,
  • British Airways,
  • Qatar Airways,
  • Qantas – uznawana za jedną z najbezpieczniejszych linii lotniczych na świecie, to oficjalny przewoźnik australijski.

Więcej na: fajnepodroze.pl/australia-i-oceania

Kiedy jechać do Australii?

Polacy, podobnie jak mieszkańcy innych krajów Europy, wyjazd do Australii planują w miesiącach, kiedy na naszym kontynencie króluje zima. Wszystko przez to, że na południowej półkuli jest wtedy bardzo ciepło. W miesiącach od grudnia do lutego ciepłe lato trwa w kilku regionach Australii, m.in. w Sydney i Melbourne (temperatury mogą wówczas sięgać nawet do 40 st. C).

Warto mieć na uwadze, że wspomniany okres to szczyt australijskiego sezonu turystycznego, dlatego ceny zakwaterowania czy zwiedzania atrakcji turystycznych są znacznie wyższe. Osoby chcące zaoszczędzić na podróży powinny więc przemyśleć wyjazd w okresie marzec-kwiecień lub październik-listopad.

 

Oceń post