Aranżacja wnętrza w bieli. Pomysł na biały kolor

Biel to kolor, który pasuje praktycznie do każdego wnętrza. Jest uniwersalny i łatwo połączyć go z meblami lub dekoracjami. Jednak gdy przesadzimy, możemy uzyskać efekt przeciwny do zamierzonego. Jak zatem urządzić wnętrze, by biały kolor idealnie pasował i zbytnio nie oziębił mieszkania?

Białe meble

Białe meble są dosyć trudne w utrzymaniu, jeżeli chodzi o czystość. Ale ich zaletą jest to, że kurz, czy drobne pyłki nie są na nich tak intensywnie widoczne, jak w przypadku czarnego lub ciemnego wyposażenia. Poza tym świetnie się prezentują, gdy zostaną postawione tam, gdzie goszczą kolorowe ściany lub kiedy lubimy intensywne barwy dekoracji.

Biel w detalach – dekoracje

Kolejny sposób na wprowadzenie do domu bieli, tańszym kosztem niż w pierwszej propozycji to wymiana dekoracji. Białe poduszki, pościel, narzuta, koc, świece, lampy, kubki, ramy na obrazy czy wazon, pięknie podkreślą charakter mieszkania, dodadzą mu świeżości oraz rozjaśnią pokój. Możemy również postawić na białe firany, rolety oraz zasłony w salonie, czy jadalni lub ręczniki i dozowniki na kosmetyki w łazience.

Biel na ścianach

Jeśli mamy ochotę na większe zmiany i chcemy pomalować ściany na biało, to warto to dobrze przemyśleć. Biel lepiej połączyć z drugim, kolorem, na przykład z szarością, beżem, ciepłym brązem lub nawet z fioletem lub zielenią. Dzięki temu, pomieszczenie nie będzie zbyt zimne, lecz białe nuty kolorystycznie pięknie będą współgrały z ciepłymi kolorami i jasnymi dekoracjami.

Niedrogie pomysły na biel w domu

Kolejny pomysł, który jest nieco tańszym rozwiązaniem to zwykła zmiana poszewek na poduszkach na białe, położenie białego obrusu lub serwet na stole albo zakup białych osłonek na kwiaty, czy nawet pomalowanie stolika, krzeseł, drzwi, ram obrazów i luster, czy biurka na ten kolor. Można również kupić białą okleinę na meble. To tanie, ale niezwykle pomysłowe i na czasie sposoby, na szybkie wprowadzenie białych powiewów świeżości i jasności do każdego mieszkania. Szczególnie dobre dla osób, które muszą się zadowolić zaledwie kilkoma metrami kwadratowymi.

Oceń post