Aranżacja sypialni w stylu glamour

Każda kobieta marzy o pięknej sypialni w stylu glamour. Obecnie przy dostępie milionów dodatków oraz fantastycznych kolorach farb, różnorodnych fakturach mebli czy materiałów wykończeniowych nie ma problemu, aby uzyskać taką stylizację nawet mają bardzo ograniczony budżet.

Kolorystyka glamour

Wiele osób myśli, że glamour oznacza tylko wykorzystanie błyszczących i złotych materiałów czy kolorów na ścianach. A tymczasem bardziej glamour są biel, czerń, szarość i jej odcienie oraz lekki, pastelowy róż. Można na przykład pomalować ściany na odcień średniej szarości, zostawić sufit w kolorze białym, na podłodze położyć orzechowe panele a i tak wnętrze to będzie miało charakter glamour. Do tego warto postawić na ciemniejsze meble – może to być łóżko w czarnej zabudowie czy też na stelażu wykonanym z metalu. Dopiero wśród dodatków warto postawić na srebro i złoto, albo nawet ognistą czerwień.

Elementy dekoracyjne

W tym wystroju najważniejsze będą elementy dekoracyjne. Jeżeli na przykład ściany pokrywamy tylko farbą warto dać na nie ciekawe dodatki. Przykładowo po obu stronach łóżka można postawić białe, błyszczące szafki nocne, a na nich prostokątne lustra – pionowo, przed nimi można dodać ramki ze zdjęciami, a nad nimi zamontować ozdobne kinkiety. Szafki i światło i tak będą potrzebne, a lustra i ozdobne ramki dodadzą o wiele więcej szyku niż złota tapeta. Oprócz kinkietów warto też postawić na duży, kryształowy żyrandol, który nawet niezapalony będzie pięknie się mienił kolorami.

Tapety naścienne również bardzo często wykorzystywane są w tej aranżacji, ale zwykle na jednej ścianie – za łóżkiem. Można wybrać tapetę z wzorem wykonaną na wysoki połysk lub po prostu z elementami złota lub srebra. Ma ona przyciągać wzrok, a spokojna tonacja ścian dookoła sprawi, że będzie ona głównym elementem dekoracyjnym.

Na żadnym łóżku nie może zabraknąć kapy, koca, narzuty czy też wielu poduszek dekoracyjnych. Powinny one być podobnej wielkości oraz w bardzo ozdobnych poszewkach. Obecnie modne są motywy flaminga czy podróżnicze. Spokojnie i w tym stylu można znaleźć ciekawe poszewki pasujące kolorem do reszty pomieszczenia lub całkiem się od niego odróżniające.

 

Oceń post