Ameryka Północna i Środkowa – przewodnik, informacje, porady

Ameryka Północna jest olbrzymim kontynentem. Można znaleźć na nim zarówno pustynie, jak i piękne, prastare wręcz puszcze, aż po ziemie skute lodem. Nie zabraknie tutaj również klimatów nieco bardziej sprzyjających wakacjom, o jakich marzy większość z nas. Nie bez powodu przecież Karaiby są tak częstym celem turystów z całego świata, zwłaszcza tych chcących wypocząć, cieszyć się piaskiem grzejącym stopy, pływać z przeróżnymi morskimi zwierzętami, których nie znajdziemy nigdzie indziej. Niestety nie wszyscy możemy się wybrać do Ameryki Północnej kiedy chcemy ze względu na wizy, których Polacy wciąż potrzebują, by dostać się choćby do Stanów Zjednoczonych. Poprzez to kontynent ten nie jest nam jeszcze tak dobrze znany, a w szczególności jego atrakcje.

Za największe skarby dla turystów uchodzą:

  • Park Narodowy Yellowstone – jest chyba jednym z najbardziej znanych miejsc turystycznych w USA, pełen gejzerów, gorących źródeł, pięknych kanionów. Położony jest w Górach Skalistych na terenie trzech stanów. Uważa się go za najstarszy park narodowy na świecie. Aktywny wulkan Yellowstone jest wielką atrakcją dla odwiedzających to miejsce.
  • Kauai – jedna z ośmiu wysp wchodzących w skład Hawajów. Największy zachwyt wśród turystów przyjeżdżających tu z całego świata wywołuje majestatyczne wybrzeże Na Pali pełne klifów. Dostać się można na nie wyłącznie piechotą, co zapewnia bez wątpienia niezapomniane wrażenia i cudowne widoki klifów otoczonych przez lazurowe wody Oceanu Spokojnego.
  • San Blas – wyspy te są jedną z największych atrakcji Panamy. Mówi się, iż wysp jest 365 – to jest po jednej na każdy dzień w roku, ale czy jest ich dokładnie tyle, już się tym nikt raczej nie przejmuje, w końcu co to za różnica, czy jest ich o dziesięć mniej, może dwie lub trzy. Ludzie odwiedzają to miejsce często ze względu na rafy koralowe, gdzie nurkując można napotkać na naprawdę przecudowne stworzenia, chociażby manty.
  • Park Narodowy Banff – położony na terenie Kanady w obrębie Gór Skalistych jest najstarszym parkiem narodowym w państwie. Jego najbardziej zadziwiającymi miejscami są chyba górskie jeziora – choćby Moraine albo Payto. Na jego terenie występują również gorące źródła, spotkać możemy także grizli, pumy, rysie.

Nie da się ukryć, że Ameryka Północna – w skład której wchodzi również tak zwana Ameryka Środkowa – uchodzi za niebywale zróżnicowany kontynent pełen wszelakich atrakcji nawet dla tych najbardziej wybrednych turystów. Lubisz wspinaczki górskie lub jazdę na nartach? Proszę bardzo. Wolisz odkrywać prastare miasta Majów? Śmiało. Pragniesz wylegiwać się na plaży skąpany w blasku słońca? To wszystko jest dostępne właśnie w Ameryce Północnej, która oferuje coś dla każdego. Niewątpliwie wyprawa w ten zakątek świata musi być udana.

Oceń post