Alternatywny sposób na zwiedzanie stolicy

Warszawę można zwiedzać na wiele sposobów. Wcale nie trzeba tego robić samodzielnie chodząc po mieście z mapką. Można skorzystać z autobusowych City Tour czy City Sightseeing, czyli autobusowych wycieczek, z panoramicznym widokiem na miasto okraszonych opowiadaniami przewodników.

Można też skorzystać ze specjalnej linii tramwajowej, kursującej w wakacyjne weekendy, gdzie oprócz zabytkowych wagoników można podziwiać panoramę miasta.

Zwiedzanie Starego Miasta

Po Starym Mieście, czyli jednym z najchętniej odwiedzanych punktów w Warszawie krąży między innymi kolejka. W ciągu 30 minut przejeżdża się przez Stare i Nowe Miasto, a po drodze przewodnik opowiada historię tych miejsc oraz wskazuje najważniejsze zabytki.

Po Starym Mieście można też poruszać się dorożką konną, jednak cena pół godzinnej przejażdżki to około 100 złotych. Latem jednak, przy pięknej pogodzie w ten sposób można zobaczyć całą Starówkę. Zamiast dorożki można też wybrać omnibus konny, który kursuje tylko w wakacyjne miesiące od godziny 11:00.

Warszawa zwiedzana Wisłą

Rejsy po Wiśle odbywają się bardzo często. Można znaleźć statki wycieczkowe, łodzie, promy czy tramwaje wodne. Z Podzamcza startują na przykład wycieczki krajobrazowe. Można też przeprawić się promem na drugą stronę lub dobić do mola w Serocku. Takie rejsy kosztują od 15 do 36 złotych za bilet. Po Wiśle pływa też statek ontologiczny, na którym urzędują przewodnicy ornitolodzy, którzy opowiadają o żyjących w okolicach rzeki dzikich ptakach. Rejsy startują w soboty i niedziele o 10:00 od maja do września spod pomnika Syrenki. Taki rejs trwa 4 godziny.

Własny środek lokomocji

Po Warszawie można też poruszać się wynajętym skuterem, ale skutery te mają wgrane mapki GPS z trasami turystycznymi, przez co są świetną alternatywą dla przewodników turystycznych. Jest też dużo punktów gdzie można wypożyczyć rower. Oczywiście rowery można wypożyczać też na krótszy okres czasu i oddawać w dowolnych punktach miasta.

 

4.6/5 - (ilość ocen: 5)