Airbnb – alternatywa dla drogich hoteli

Każdy chociaż raz w życiu marzył o małych i wielkich podróżach po całym swiecie. Otaczające nas zdjęcia znajomych pod wieżą Eiffla czy jedzących pizzę w jednej z włoskich knajp w Rzymie wzbudzają w nas lekką zazdrosć, ale nieustannie towarzyszy nam myśl, że taki wyjazd musiał kosztować fortunę. Oczywiście, ceny lotów i noclegów w najbardziej turystycznych miastach na świecie, mogą często skutecznie odstraszać, ale czy musi tak być? Odkąd zaczęły funkcjonować tanie linie lotnicze, połowę sukcesu już osiągnęliśmy. Teraz czas na drugą połowę, czyli alternatywę dla drogich hoteli, jaką jest istniejący od kilku lat serwis AIRBNB.

Na początek wyjaśnimy czym jest AIRBNB. Serwis powstał w 2008 roku w San Francisco i funkcjonuje już w 65000 miast w 191 krajach na całym swiecie. Można z niego korzystać w dwojaki sposób:

  •  Jeśli posiadasz wolne lokum, pokój lub zamierzasz wyjechać na jakiś czas, możesz udostępnić swoje mieszkanie ludziom z całego świata i zarobić trochę pieniędzy. Przy okazji masz szansę poznać naprawdę ciekawych i wartościowych ludzi, a także obcować z kulturą innego narodu. Co najważniejsze, sam ustalasz cenę i regulamin swojego domu. W razie gdyby coś poszło nie tak, AIRBNB zapewnia pokrycie szkód uprawnionym gospodarzom do kwoty 1 000 000$*.
  • Jeśli to Ty jestes podróżnikiem, możesz dzięki AIRBNB zarezerwować nocleg w apartamencie, willi czy nawet zamku ( w serwisie jest dostępnych ponad 1400 zamków do wynajęcia!!) w wybranym przez Ciebie mieście. Pobyt może trwać od jednego dnia, nawet do miesiąca.  W przypadku wynajęcia całego mieszkania (co zdarza się bardzo często), ogromnym plusem jest spokój, niezależność i możliwość samodzielnego gotowania, co również pozwoli nam na zaoszczędzenie pieniędzy. Kolejną zaletą jest standard wynajmowanych pomieszczeń, który w większości przypadków jest na bardzo dobrym poziomie

Jak dołączyć do społeczności AIRBNB?

Wystarczy zarejestrować się na ich stronie internetowej, w wyszukiwarce wpisać interesujące Cię miasto i termin i wybrać spośród wielu, najbardziej korzystną ofertę.  W przypadku wątpliwości, przy każdej ofercie jest możliwy kontakt z właścicielem, który odpowie na pytania, najczęściej w języku angielskim.

Ile to może kosztować?

Przykładowo, nocleg w Rzymie czy Paryżu zaczyna się od 88 zł za osobę, a w Warszawie od 42 zł*, co daje nam kwotę nawet trzykrotnie mniejszą niż w przypadku hoteli!!

Trik na tańszą rezerwację.

W łatwy sposób dokonując rezerwacji można zaoszczędzić. Załóżmy, że wybierasz się w podróż z przyjacielem. Wystarczy, że założysz konto, zaprosisz go do społeczności AIRBNB, a on akceptując zaproszenie otrzyma 100 zł na podróż, które możecie zrealizować przy aktualnie planowanym wyjeździe. Co najważniejsze, dzięki zapraszaniu przyjaciół możesz otrzymać nawet 305 zł po każdej zrealizowanej przez nich rezerwacji i wykorzystać tą sumę przy kolejnych podróżach.

Z serwisu AIRBNB skorzystało już ponad 60 milionów osób, co jest najlepszym dowodem na ich skuteczne funkcjonowanie. AIRBNB to naprawdę doskonała alternatywa dla drogich hoteli, spróbuj koniecznie, a przekonasz się, że tanie podróżowanie daje ogromną satysfakcję!

*Nie należy tego traktować jako jedyne ubezpieczenie wynajmowanej nieruchomości.
*Ceny podane na dzień 25.08.2017r, mogą ulec zmianie.

Oceń post