Afryka – zaplanuj podróż

Afryka to kontynent, który bardzo wiele osób pociąga. Nie tylko chodzi o wczasy w Tunezji czy tańszym Egipcie, ale też o piękne Maroko czy nawet inne, mniej uczęszczane kraje. Każdy z nich kusi tajemniczością oraz prostotą życia w nich, Jednak zdecydowanie do takiej podróży trzeba się wcześniej przygotować.

Gdzie wyjechać?

Oprócz bardzo popularnych Tunezji, Egiptu czy Maroka warto pojechać do Namibii, w której jest wiele połaci przepięknej ziemi. Gęstość zaludnienia jest niska, więc jest tu dużo nietkniętych przez człowieka wolnych przestrzeni. Kolejny ciekawy, bardzo różnorodny kraj to Tanzania. To właśnie na terenie tego państwa stoi Kilimandżaro oraz jest tu wiele parków narodowych. Także Kenia jest jednym z chętniej odwiedzanych państw.

Wiza

Nie wszystkie, ale większość państw afrykańskich wymaga posiadania wizy. Żeby pojechać do RPA, Maroka i Botswany wystarczy paszport. Wizę w Tanzanii i Etiopii można załatwić zaraz po przylocie na lotnisku.

Ale do krajów takich jak Namibia, Burundi Malawi, Kamerun czy Gabon wizę trzeba załatwić wcześniej, a ponieważ państwa te nie mają ambasad w Polsce trzeba udać się do Berlina lub też przesłać dokumenty pocztą. Koszt wizy waha się od 50 do 200 euro w zależności od kraju, charakteru wyjazdu czy też długości pobytu. Warto widzieć, że aby uzyskać wizę trzeba wcześniej mieć wykupione bilety lotnicze.

Bilety lotnicze

W wypadku lotów europejskich warto kupić bilety na około 2 miesiące przed podróżą, bo są najtańsze. Ale loty do Afryki mają raczej stałe ceny. Najłatwiej jest znaleźć okazyjne ceny przez różne portale podróżnicze z okazjami, ale też warto sprawdzać strony bezpośrednie przewoźników latających do Afryki.

Są to miedzy innymi: Turkish Airlines, Condor czy Ethiopian Airlines. Niestety większość lotów będzie z przesiadką. Można jednak też sprawdzić loty czarterowe w jednym z biur podróży np. przez Itaka, ponieważ czasem mogą być wolne miejsca w przelocie na zorganizowaną wycieczkę i będzie można kupić tylko bilety na samolot.

4.2/5 - (ilość ocen: 5)