Afryka – przewodnik, ciekawostki, kultura, wizy, porady, szczepienia

Podróż do Afryki – wszystko, co musisz wiedzieć!

Wielu osobom marzy się podroż do egzotycznej Afryki. Jedni chcą wygrzewać się na piaszczystych plażach, inni poznać odmienną kulturę, a jeszcze inni zobaczyć słynne egipskie piramidy i Sfinksa. Zanim jednak zdecydujemy się na afrykańskie wakacje, powinniśmy pamiętać o kilku rzeczach, a mianowicie:

1 Odpowiedni ubiór

Znaczna część krajów afrykańskich to kraje islamskie, w związku z tym musimy pamiętać o odpowiednim ubiorze w niektórych miejscach, szczególnie w świątyniach. Spodnie lub spódnica powinny zakrywać kolana, również ramiona nie powinny zostać odkryte. W niektórych miejscach kobiety powinny mieć także nakrycie głowy. Podobnie wygląda sprawa, kiedy wybieramy się na wycieczkę po pustyni, jednak w tym wypadku ubiór to kwestia naszej osobistej wygody, nie względów kulturowych.

2 Ostrożność przede wszystkim

Turyści podróżujący do Afryki często uskarżają się na problemy związane z tak zwaną zemstą faraona. Są to dolegliwości żołądkowe i związana z nimi biegunka. Aby uniknąć zemsty faraona, pod żadnym pozorem nie pijemy wody innej niż butelkowa. Sięgamy głównie po potrawy po obróbce termicznej, staramy się unikać świeżych owoców.Czasem warto również zdezynfekować organizm odrobiną alkoholu.

3 Wizy

Do niektórych krajów afrykańskich będziemy potrzebować wizy, którą możemy wykupić już w Polsce w biurze podróży lub bezpośrednio na miejscu. Do krajów, w których wymagana jest wiza należą między innymi: Turcja, Senegal, Burkina Faso, Wybrzeże Kości Słoniowej, Republika Środkowej Afryki, Togo. Koszty wiz wynoszą zazwyczaj od 30 do 100 Euro.

4 Szczepienia

Przed wyjazdem do Afryki powinniśmy pamiętać o wykonaniu kilku szczepień. Bez zaświadczenia o ich zrobieniu możemy nie zostać wpuszczeni do niektórych krajów. Przed podróż powinniśmy zaszczepić się przeciw: durowi brzusznemu, febrze żółtej, błonicy, krztuścowi, chorobie Heinego-Mediny.

5 Przygotowania

Zanim wylecimy do Afryki pamiętajmy o wykupieniu ubezpieczenia zdrowotnego w międzynarodowej firmie, gdyż w razie problemów ze zdrowiem bez takiej polisy nie zostaniemy przyjęci do szpitala.

Należy również pamiętać o spakowaniu odpowiedniej odzieży. Warto zabrać parę długich spodni, kapelusz lub czapkę i wygodne buty.

Oceń post