5 rzeczy, które warto wiedzieć przy urządzaniu miejsca pracy

Urządzasz swoje biuro lub domowe miejsce pracy? Przedstawiamy 5 rzeczy, które ułatwią Ci to zadanie!

 1. Porządek ma znaczenie – porządek naprawdę jest ważny i pozwala na lepsze wykonywanie swoich obowiązków. Wiedząc co gdzie leży i nie potykając się o zbędne rzeczy ma się także jaśniejszy umysł. Warto zwrócić na to uwagę już w trakcie planowania aranżacji. Przydatne jest:
  – wybranie funkcjonalnych mebli, które mają odpowiednie ilości skrytek i schowków,
  – wyznaczenie poręcznego miejsca na kosz i odpadki.
 2. Wnętrze wpływa na koncentrację – najlepiej nie rozpraszać się nadmiarem kolorów, dodatków i gadżetów. Ograniczając wystrój do pewnego rodzaju minimum ma się większą szansę na skupienie i właściwe podejście do pracy. Warto zatem:
  – postawić na proste gadżety biurowe,
  – zachować przejrzystość ścian i biurka.
 3. Indywidualne akcenty poprawiają nastawienie – miejsce pracy nie ma być jednak obce i męczące. W granicach rozsądku przydają się akcenty prywatne, przypominające miłe chwile i dodające motywacji w wykonywaniu swoich rutynowych zadań. Można:
  – umieścić na blacie zdjęcie swojej rodziny,
  – pić kawę z ulubionego kubka ze śmiesznym napisem.
 4. Sprzęt biurowy musi działać – choć to banalne, naprawdę należy zwrócić uwagę na jakość i wydajność sprzętu. Tracenie czasu przy niedziałającym faksie bądź zacinającej się drukarce pogarsza wydajność i skutecznie psuje nastrój. Właśnie dlatego trzeba:
  – zastanowić się nad jakością kupowanego sprzętu,
  – przykładać uwagę do odpowiedniego użytkowania i konserwacji.
 5. Ciało też ma swoje potrzeby – miejsce pracy musi być dostosowane do fizycznych potrzeb organizmu. Chodzi tutaj przede wszystkim o dostęp do naturalnego światła i pozycję dla męczonego trybem biurowym kręgosłupa. Jeśli organizm będzie nieodpowiednio traktowany szybko się przemęczy i utrudni pracę. Planując aranżację warto:
  – zakupić wygodny, regulowany fotel i ustawić go w odpowiedniej pozycji wobec biurka,
  – ustawić biurko blisko okna (jeżeli nie jest to możliwe, trzeba zadbać o wystarczająco silne i ciepłe sztuczne oświetlenie).
4.3/5 - (ilość ocen: 11)