5 prostych porad jak szybko i skutecznie zmniejszyć ilość posiadanych ubrań

ubrania

Szafy wielu z nas pękają w szwach. Kupujemy ubrania nałogowo, jest to nasz sposób na poprawę humoru, ale również na uczczenie sukcesu. Często kupujemy bez konkretnego powodu. Ostatecznie doprowadzamy do stanu, w którym w naszych szafach znajdują się ubrania z metkami, same nie jesteśmy nawet świadome tego jakie rzeczy znajdują się w naszym posiadaniu.

Posiadanie tak wielu ubrań może stać się przytłaczające. Ogranicza to naszą przestrzeń, ale często również utrudnia codzienne podejmowanie decyzji związanych z naszymi stylizacjami. Warto zastanowić się nad tym czy potrzebujemy tak wielu ubrań.

Jeśli decydujesz się na zmniejszenie ich liczby w swoim domu to chętnie podpowiemy Ci w jaki sposób szybko odnieść sukces w tym postanowieniu.

1. Wykonaj dokładny przegląd szafy. Podziel wszystkie ubrania na kilka grup – ubrania do zatrzymania, ubrania do zastanowienia oraz te, które na pewno chcesz wyrzucić ze swojej szafy. Będzie to dopiero pierwszy krok do podjęcia dalszych kroków.

2. Dokonaj ponownego przeglądu rzeczy do zatrzymania i zastanowienia. Oceń ich stan oraz rozmiar. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że pasują one na Cienie i są w dobrym stanie – w innym wypadku ponownie pozostaną one na dnie twojej szafy. Nie zostawiaj ubrań, które będziesz nosić jak schudniesz lub przytyjesz – będą one tylko zajmowały twoją wolną przestrzeń.

3. Zastanów się czy z każdą z tych rzeczy możesz stworzyć co najmniej 3 stylizacje. Dzięki temu będziesz posiadać w swojej szafie ubrania, które wzajemnie do siebie pasują i możesz ubrać je wszędzie.

4. Zrób test – sprawdź, które z tych ubrań naprawdę nosisz regularnie. Te, które założysz odkładaj na drugą stronę szafy lub na odwróconym wieszaku – pozwoli Ci to ocenić, których ubrań kompletnie nie wykorzystujesz.

5. Poproś o radę osoby trzecie. Zaproś przyjaciółki na wspólny przegląd twojej szafy, wspólnie podejmijcie decyzje, w których propozycjach wyglądasz i czujesz się dobrze, a które nie sprawdzą się dla Ciebie, twojego charakteru i pracy.

3.5/5 - (ilość ocen: 2)