5 powodów, dla których wakacje nad polskim morzem to dobry pomysł

Jeśli ciągle jeszcze zastanawiasz się, gdzie w tym roku spędzić letnie wakacje, urlop, pewnie przez myśl przeszło Ci już polskie morze i jego urocze kurorty. To pomysł i opcja, która nigdy nie traci na aktualności. Niektórzy spędzają tak wakacje już od wielu lat, nieodmiennie, z całymi rodzinami, a każdego roku potrafią znaleźć tu coś co ich zachwyci lub zaskoczy.

Dlaczego warto? Znamy co najmniej 5 dobrych powodów:

1. Krótka podróż.

Nawet z najdalszego zakątka Polski jest tu co najwyżej kilkanaście godzin jazdy. Z centrum Polski to już tylko najwyżej pół dnia, zależy jeszcze jaki środek transportu się wybierze. Wszystkie większe miasta w kraju mają dobre połączenia z wybrzeżem, czy to z Trójmiastem, Kołobrzegiem czy Świnoujściem. Latem organizowane są dodatkowe godziny przejazdu autobusów PKS i pociągów. Te ostatnie są wygodne jeśli jedziemy z daleka, i całą rodziną. Można wybrać się wieczorem, wsiąść do wagonu sypialnego a rano wysiąść nad morzem. Nie musimy wydawać fortuny na samolot.

2. Idealne miejsce, by spróbować sportów wodnych.

Spośród wielu propozycji jakie oferuje nam polskie morze, ulubioną rozrywką wielu rodzin jest żeglowanie. Na fali jego popularności organizowane są rozmaite kursy i szkolenia żeglarskie, dzięki którym można zdobyć umiejętności potrzebne do sterowania jachtem. A dobrze jest posiadać patent żeglarski jeśli marzymy o dalszych wyprawach. Oprócz żeglarstwa wiele osób próbuje swoich sił w nowych dziedzinach jak windsurfing, czy kitesurfing. Nad Bałtykiem jest coraz więcej ośrodków, które pozwalają realizować się w najróżniejszych sportach wodnych.

3. Noclegi nad morzem mogą być naprawdę tanie.

Hoteli, pensjonatów i kwater nad Bałtykiem jest naprawdę dużo, a ich ceny zaczynają się już nawet od ok. czterdziestu złotych za osobę. Znajdziemy je w Internecie lub gazetach z ogłoszeniami w całej Polsce, gdzie reklamują się na długo przed otwarciem sezonu.

4. Polskie plaże są wyjątkowe.

Choć wiele osób marzy o wczasach w zagranicznych kurortach, mało kto bierze pod uwagę, że to właśnie nad polskim morzem mamy jedne z najpiękniejszych plaż. Są wyjątkowo szerokie, z jasnym, czystym piaskiem, otacza je piękna przyroda (w tym parki narodowe). Tymczasem w wielu miejscach zagranicą plaże są kamieniste albo dużo węższe i bardziej zatłoczone niż u nas.

5. Leczniczy klimat.

Nad polskim morzem zlokalizowanych jest wiele mniejszych i większych uzdrowisk. Wszystko za sprawą korzystnego dla zdrowia klimatu, jaki tam panuje i powietrza przesyconego jodem. Wystarczy pobyć tam 2 tygodnie, by odczuć regenerację organizmu, znacznie większą niż podczas wakacji w mieście.

To co, wybieramy się nad morze?

 

Oceń post