5 porad jak przeżyć w Afryce

Afryka to niezwykle atrakcyjny kontynent dla turystów. Zwiedzanie jego najciekawszych terenów może być bardzo satysfakcjonujące, ale i czasem niebezpieczne. Poniżej przedstawiamy 5 porad jak przeżyć w Afryce. Są to praktyczne wskazówki, dzięki którym na pewno wrócimy do domu zadowoleni:

1. Profilaktyczne szczepienia – przed wyjazdem do państw afrykańskich należy zaszczepić się przed niektórymi chorobami zakaźnymi, takimi jak chociażby żółta febra. Oczywiście to, przez jakie szczepienia należy przejść, zależy w znacznej mierze od regionu Afryki, w który się wybieramy.

2. Niezbędne dokumenty – podróżując po Afryce należy mieć ze sobą wszystkie potrzebne dokumenty osobiste. W razie jakichkolwiek nieprzyjemnych zdarzeń ułatwiają one identyfikację danej osoby. Warto również zabrać ze sobą karteczkę lub dokument zawierający informację o posiadanej grupie krwi oraz ewentualnych chorobach, które nam dolegają.

3. Doświadczony przewodnik – wiele terenów Afryki nadal uznawanych jest za niebezpieczne. Nie chodzi tu jedynie o przyrodnicze zagrożenia, ale również o nieprzyjazne nastawienie niektórych tubylców. Dlatego zapuszczając się w bardziej dzikie rejony kontynentu warto mieć ze sobą miejscowego przewodnika lub osobę, którą można uznać za doświadczonego specjalistę w afrykańskich wyprawach.

4. Odpowiednie wyposażenie – Afryka uchodzi za dosyć ciepły kontynent, ale to nie oznacza, że powinniśmy zabrać tylko lekkie ubrania. Należy pamiętać, że zakryta odzież może nas chronić nie tylko przed zimnem, ale również przed wieloma niebezpieczeństwami czyhającymi na dzikich terenach. Jeżeli planujemy zapuszczać się w mniej cywilizowane miejsca, to warto również zabrać ze sobą podstawowe wyposażenie survivalowca, czyli chociażby wielofunkcyjny scyzoryk oraz inne narzędzia.

5. Nawadnianie organizmu – na afrykańskich terenach często panują ogromne upały. Warto więc zabrać ze sobą bukłak na wodę oraz inne urządzenia, jak chociażby mobilny filtr, które zapewnią nam stały dostęp do wody pitnej – niezależnie od miejsca i sytuacji.

4.9/5 - (ilość ocen: 7)