5 pomysłów na tanie zwiedzanie Warszawy

Polska stolica to bez wątpienia bardzo ciekawe miasto, choć niestety nie należy ono do najtańszych. Na szczęście jest kilka sposobów, by w miarę dobrze je poznać i nie wydać na to fortuny. Oto kilka z nich.

– Przyjedź w czwartek

To właśnie wtedy większość muzeów można zwiedzać zupełnie za darmo. Bez biletu wejdziemy na przykład do Zachęty, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Warszawskiej Pragi, Muzeum Historii Żydów Polskich oraz do pałacu w Wilanowie.

– Unikaj hoteli i restauracji w centrum

Warszawskie śródmieście to biznesowe centrum kraju, więc nic dziwnego, że noclegi i posiłki są tam nieraz naprawdę drogie. Ale są alternatywy – na przykład warszawska Praga czy Wola. Tam możemy znacznie taniej znaleźć miejsce w hotelu czy restaurację.

– Wybieraj darmowe atrakcje

W Warszawie jest całkiem sporo ciekawych miejsc, za których zwiedzanie w ogóle nie trzeba płacić – są to na przykład Łazienki, Stare Miasto, Trakt Królewski, Mariensztat, ogrody Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego czy Park Skaryszewski. Sporo muzeów czy galerii oferuje też darmowe wystawy, ale to wszystko trzeba sprawdzać na bieżąco.

– Zwiedzaj miasto na piechotę

Co prawda warszawska komunikacja miejska wcale nie należy do najdroższych, to możemy zwiedzać stolicę bez niej. Nieco zaoszczędzimy, a spacer Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem, Starym Miastem czy też niektórymi rejonami Ochoty może dostarczyć nam bardzo wielu wrażeń.

– Szukaj tańszych, mniej odkrytych atrakcji

Warszawa to nie tylko Pałac Kultury i Nauki, główne muzea oraz Stare Miasto. Wiele jest ciekawych miejsc z dala od tych punktów – chociażby na Pradze, Ochocie, Żoliborzu czy nawet na Woli. Wstęp do tamtejszych muzeów, galerii czy klubów jest znacznie tańszy, a mają one również bardzo wiele do zaoferowania. Można więc je odwiedzić, nawet nie korzystając z doświadczonego przewodnika. Również warto tam zostać, aby coś zjeść albo się nieco zrelaksować. Restaurację czy bary położone dalej od centrum są często znacznie lepsze, a z całą pewnością – dużo tańsze.

Oceń post