5 pomysłów na aranżację łazienki

 

Łazienka jest jednym z ważniejszych pomieszczeń w domu, choć tak naprawdę nie spędzamy w niej tyle czasu, co w salonie, kuchni i sypialni. Kiedy dobrze zaaranżujemy pomieszczenie służące do higieny i relaksu, każda kąpiel może stać się rytuałem i przyjemnością. Jak to zrobić? Poniżej przedstawiamy 5 pomysłów na aranżację łazienki i sprytne rozwiązania, które pomogą utrzymać w niej porządek oraz czystość.

1. Wybór dobrej armatury

Powinna ona być łatwa w utrzymaniu, to znaczy taka, by nie rzucały się w oczy zacieki z mydła, czy osad. Można postawić na lekko matowe i rozmyte drzwi od kabiny prysznicowej oraz odpływ w kafelkach zamiast brodzika. To sprawi, że łazienka będzie funkcjonalna i lepiej utrzymamy w niej czystość.

2. Odpowiednie oświetlenie

Zazwyczaj w łazienkach nie mamy oka. To z kolei powoduje niedobór światła w tym pomieszczeniu, co może być kłopotliwe. Dlatego dobrym pomysłem jest zastosowanie w niej punktowego oświetlenia. Bocznego nad lustrem i głównego w postaci lampy sufitowej.

3. Rozwiązania wielofunkcyjne

Jeśli posiadamy mała łazienkę, świetny pomysłem jest wprowadzenie do niej wielofunkcyjnych rozwiązań. Na przykład wykorzystanie miejsca na pralce na drobne kosmetyki, zakup akcesoriów do układania włosów, które pomogą nam zrobić kilka fryzur, a będą zamknięte w jednym gadżecie lub środków do higieny dwa w jednym.

4. Miejsce na ręczniki i szlafroki

Tutaj po raz kolejny przyda nam się kilka ciekawych pomysłów. Na wewnętrznej części drzwi możemy zamocować wieszak na szlafroki i ręczniki, obok lustra mini haczyk na suszarkę lub prostownicę, a obok kabiny wieszaki lub półki na świeże ręczniki.

5. Półki na kosmetyki i nie tylko

Wykorzystanie przestrzeni kabinie na półki, na których położymy potrzebne kosmetyki to spora oszczędność miejsca w łazience. Możemy, na przykład zainwestować w półkę na kółkach, którą będziemy trzymać pod prysznicem i tam posegregować to czego używamy do kąpieli. Warto również zamontować półkę pod lustrem, by potrzebne przybory mieć zawsze pod ręką.

Oceń post