20 ciekawostek o Europie

Współcześni ludzie uwielbiają podróże. Szczególnie gdy w dzisiejszych czasach podróżowanie stało się bajecznie proste, ponieważ wystarczy tylko udać się do biura podróży i wykupić bezpieczne wakacje.

Z takich możliwości korzystają licznie turyści. Jednak nie brakuje i takich, którzy podróżują na własną rękę. Najczęściej odwiedzanym miejscem jest Europa z powodu bezpieczeństwa. Posiada ona liczne ciekawe miejsca, które nie zostały okrzyknięte jeszcze komercją. Warto poznać ciekawostki o Europie, które przybliżą nam ją podczas zwiedzania.

Więcej o ciekawostkach o Europie znajdziesz tutaj: fajnepodroze.pl/ciekawostki-europa

Na Zachodniej części Europy leży Portugalia. Z czego słynie w całej Europie? Z utalentowanego piłkarza Christiano Ronaldo. Jest on również jedną z najbogatszych osób w Portugalii, ponieważ jego majątek został oszacowany na około 400 milionów dolarów.

Północna część Europy jest zarezerwowana na państw nordyckich. Jednym z najmniejszych państw nordyckich jest Dania. Tam łyse kobiety mają pod górkę, ponieważ w Danii obowiązuje zakaz noszenia peruk przez kobiety.

Chciałbyś zwiedzić jedną ze stolic państw europejskich, która jest bliska naturze? Warto się udać do stolicy Hiszpanii – Madrytu. Swoją bliskość naturze zawdzięcza położeniu. Madryt położony jest w środkowej części kraju na Wyżynie Kastylijskiej u podnóża Sierra de Guadarrama nad rzeką Manzanares.

Kochasz Góry? Zatem warto wybrać się do Grecji, ponieważ aż 80% tego kraju to właśnie tereny górzyste. Także warto uczyć się jezyka greckiego, ponieważ to właśnie z niego wywodzi się wiele słów angielskich. A angielski jest najbardziej popularnym językiem w Europie.

Jeśli chcesz uciec od codziennej rutyny i obowiązków to wybierz się do Włoch. Tam będziesz mógł nauczyć się od Włochów spokoju ducha. Nauczysz się także nie przejmować byle powodami, ponieważ mentalność Włochów doprowadziła ich na szczyt osób w Europie, które żyją najdłużej. A wszystko to dzięki lekkiemu podejściu do życia.

Nie znosisz komarów? Zatem Islandia jest właśnie dla Ciebie. Islandia położona jest w strefie klimatycznej, która nie sprzyja życiu komarów, dlatego ich tam nie ma. Jest to zarazem piękna wyspa, którą warto zobaczyć.

Czy wiesz skąd wzięła się tradycja ubierania drzewka świątecznego, popularnej choinki? Właśnie z Niemiec. Istnieje legenda, która opowiada o mężczyźnie, który wracając w noc wigiljiną przez las ujrzał piękny obraz, który zapadł mu na długo w sercu. Spoglądając w niebo, zobaczył świerk ozdobiony blaskiem gwiazd. Widok ten tak zapadł w pamięci mężczyzny, że postanowił zrobić takie piękne drzewo w domu. Zamiast gwiazd przystroił drzewko błyszczącymi ozdobami. Pomysł ten został szybko podchwycony przez jego sąsiadów i rozprzestrzenił się po Europie.

Jeżeli grałeś w grę Monopoly to na pewno poznałeś taką wieś jak Giethoorn. Jest to małych rozmiarów wieś mieszcząca się w północnej części Holandii. W jej starej części nie występują drogi, dlatego poruszanie się po niej za pomocą samochodu jest niewykonalne. Giethoorn jest nazywane „Wenecją Północy”. Miasteczko założono około 1230 roku.

Pierwszym państwem oświetlonym przez elektryczne latarnie na ziemiach europejskich to Rumunia. Władze niewielkiej rumuńskiej miejscowości o nazwie Timisoara już w 1884 roku postawiły na ulicach pierwsze 731 takie latarnie.

Tradycyjny kebab kojarzy się z kuchnią turecką. Jednak najwięcej budek z kebabami mozna znaleźć w Niemczech.

Europa jest jednym z najstarszych kontynentów świata. Posiada powierzchnię około 11 milionów kilometrów kwadratowych. Zatem stanowi zaledwie 15% powierzchni wszystkich lądów.

3.7/5 - (ilość ocen: 9)