17 TOP ciekawostek o kotach

kociaki

Możesz kochać swojego kota, ale możesz nie być w pełni świadomy tego, jak bardzo fajny jest Twój kot i jego gatunek. W tym artykule przeczytasz ciekawostki i informacje o kotach.

1. Dorosły kot ma 30 zębów.

2. Kot może mieć dodatkową powiekę, ale nie mają rzęs.

3. W Japonii uważa się, że koty mają moc zamieniać się w super-duchy, kiedy umierają. Może to być spowodowane tym, że zgodnie z religią buddyjską, ciało kota jest tymczasowym miejscem spoczynku bardzo duchowych ludzi.

4. Posiadanie kota może zmniejszyć ryzyko zawału serca lub udaru mózgu nawet o 30 procent. Posiadanie kota pomaga uwolnić stres i niepokój.

5. Koty mają 230 kości, podczas gdy ludzie mają tylko 206.

6. Jednym z powodów, dla których kocięta śpią tak długo jest to, że hormon wzrostu uwalnia się tylko podczas snu.

7. Koty domowe robią najczęściej jedną z czterech rzeczy: śpią, jedzą, biegną lub bawią się. Okazuje się, że spanie zajmuje więcej czasu niż pozostałe trzy czynności razem wzięte. Koty śpią do 70 procent swojego życia.

8. Kiedy widzisz kota ocierającego się o człowieka, jest on czuły, ale także tak zaznacza swoje terytorium, aby uświadomić inne koty gdzie jest ich miejsce.

9. Londyn był domem pierwszej w historii wystawy kotów. Odbyła się w 1871 roku i zapoczątkowała trend, który trwa do dziś.Kotka nosi kocięta przez około 58 do 65 dni przed narodzinami.

10. Starożytni egipscy właściciele kotów golili brwi, gdy opłakiwali swoje martwe koty.

11. Większość kotów miała krótką sierść jeszcze około 100 lat temu, kiedy to modne stało się posiadanie kotów i eksperymentowanie z hodowlą.

12. Niektóre koty potrafią pływać.

13. Koty mają około 20 tysięcy włosów na centymetr kwadratowy).

14. Serca kotów biją w tempie 110-140 uderzeń na minutę – około dwukrotnie szybciej niż u człowieka.

15. Najcięższym kotem w historii jest Himmy, Tabby z Queensland w Australii. Ważył prawie 21 kg. Zdechł w wieku 10 lat.

16. Psy wydają 10 różnych dźwięków, podczas gdy koty mogą wydawać nawet 100 różnych dźwięków.

17. Mruczenie jest często tłumaczone jako znak zadowolenia. Tak do końca nie jest. W niektórych przypadkach odzwierciedlają one ból lub nerwowość.

3.8/5 - (ilość ocen: 5)