10 wskazówek, że najlepszym rozwiązaniem będzie rozstanie

Każdy, kto jest szczęśliwy w związku nie chciałby jego zakończeniu. Z czasem mogą pojawiać się coraz to przykrzejsze sytuacje, aż w końcu zaczyna się coś psuć. Wówczas nasuwa się pierwsza myśl o tym, czy rozstanie nie byłoby najlepszym rozwiązaniem. Jednak, aby do tego doszło, warto zastanowić się, czy na pewno tego chcemy i co konkretnie skłoniło nas do takich refleksji. Poniżej zostały opisane najpowszechniejsze wskazówki, które mogą świadczyć o tym, że rozstanie będzie najlepszym rozwiązaniem.

1. Obojętność

Jedną z najbardziej irytujących rzeczy jest bycie obojętnym dla drugiej połówki. Brak prób pogodzenia się po kłótni lub niemówienie sobie nic na pożegnanie czy powitanie są najczęstszymi typowo ,,obojętnymi” sytuacjami. Na obojętność w związku może złożyć się wiele czynników: stres, zmęczenie, problemy prywatne u partnera/partnerki, które niekoniecznie chce poruszać, albo zwyczajna rutyna.

2. Ignorowanie

Nic tak nie boli jak bycie ignorowanym przez innych, szczególnie jeśli jest to osoba, na której nam zależy.

3. Dominacja

Jeśli jest coraz więcej kłótni bez próby pogodzenia się, to tylko kwestia czasu, gdy jedna osoba będzie chciała zdominować drugą.

4. Nieszanowanie opinii

Kompromis to podstawa udanego związku. Jednak nie słuchanie tego, co ktoś ma do powiedzenia, świadczy ewidentnie o braku porozumienia między stronami.

5. Inna osoba

6. Brak przyjemności podczas zbliżenia

Nie tylko sam kontakt fizyczny jest ważny, ale przede wszystkim to, co odczuwamy, gdy ktoś nas dotyka. Być może określenie ,,czuć motylki w brzuchu”, gdy czujemy na swojej skórze dotyk innej skóry, jest nieco infantylny, ale lepsze to niż czuć odrazę lub kompletnie nic.

7. Stres

Każda ze stron powinna odczuwać jak najczęściej spokój. Tylko co z tego spokoju pozostanie, gdy związek wisi na włosku?

8. Poczucie niezrozumienia

Partner lub partnerka powinni być opoką w razie problemów drugiej połówki. Niezrozumienie, a co gorsza brak chęci, nie tylko ochłodzi relację, ale także sprawi przykrość.

9. Minimum kontaktu fizycznego

Dotyka występuje rzadko i głównie w miejscach publicznych, aby z przyzwyczajenia ,,pokazać” innym, że się jest razem. Jest to zazwyczaj ograniczony kontakt tj. dotknięcie ramienia czy pleców. Natomiast prywatnie praktycznie w ogóle to nie następuje.

10. Różnica w wymianie zdań

Niegdyś podobne zdanie w wielu kwestiach, a teraz nie zgadzanie się praktycznie we wszystkim? A na dodatek są to rozmowy ,,ociekające jadem”? Niestety nie wróży to nic dobrego, a jeszcze pogarsza sytuację.

Oceń post