10 rzeczy, których boi się każdy facet w związku

Mężczyźni, mimo iż podobno odważniejsi od kobiet, o wiele wolniej i ostrożniej decydują się na rozpoczęcie związku i pełną stabilizację u boku jednej partnerki. Nie zawsze jest to związane z tym, że nie jest on pewny swojej wybranki albo nie ma wobec niej poważnych planów. Wielu mężczyzn boi się, iż w momencie zaangażowania się oraz wejścia w stałą i poważną relację utracą pewne przywileje, do których tak bardzo przyzwyczaili się będąc singlami lub łącząc się w mniej poważne relacje. Wiele z tych rzeczy na pewno nawet nie przyszłoby Ci do głowy, a mężczyzna bardzo się ich obawia. Oto lista 10 rzeczy, których boi się każdy facet w związku:

 

1. Brak spotkań z kumplami

Każdy facet boi się, że będąc w stałym związku, jego partnerka będzie rozliczała go z ilości spotkań z kolegami. A dla mężczyzn te spotkania są niezwykle ważne.

2. Brak wolności

Mężczyzna na początku związku boi się, że nie będzie miał chwili tylko dla siebie i każdy wolny moment będzie musiał spędzać ze swoją partnerką. A przecież on tak bardzo przyzwyczaił się do samotnych wieczorów i gry na komputerze.

3. Zdrada

Każdy mężczyzna, nawet podświadomie, boi się zdrady i że zostanie skrzywdzony.

4. Porzucenie

Wielu mężczyzn obawia się, że kiedy wejdziecie na poważniejszy etap w związku, Ty znudzisz się nim i go zostawisz.

5. Brak seksu

Stabilizacja w związku, wspólne zamieszkanie dla wielu mężczyzn jest obawą, że seks nie będzie tak namiętny i wyczekiwany jak wcześniej. Problemy dnia codziennego mogą niekiedy sprawić, że seks będzie rzadszy. A tego faceci boją się najbardziej.

6. Niedzielne obiadki u ”teściowej”

Nie zmuszaj swojego partnera do cotygodniowych odwiedzin Twojej mamy. Niekiedy możesz iść sama – mężczyźni naprawdę obawiają się spędzania każdego niedzieli u swojej przyszłej teściowej.

7. Kłótnie

Randki i wspólne spędzanie czasu to zupełnie co innego niż wspólne życie. Mężczyźni obawiają się, że problemy dnia codziennego mogą przełożyć się na zwiększoną ilość kłótni. A tego żaden mężczyzna nie lubi.

8. Wiecznie pretensje

”Znowu nie pozmywałeś?”, ”Dlaczego nie włączyłeś pralki?” – my, kobiety, uwielbiamy robić wymówki facetom i choć dla nas jest to zwyczajne zwrócenie uwagi to oni bardzo obawiają się wiecznych pretensji w związku.

9. Kontrola

Mężczyźni obawiają się dużej kontroli – dlatego nie przeglądaj jego telefonu czy komputera. Każdy ma prawo do intymności

10. Wybuchy zazdrości

Mężczyźni obawiają się, że będąc w związku, nie będą mogli spotykać się ze swoimi koleżankami, rozmawiać z nimi w pracy – dlatego nie rób scen zazdrości, każdy potrzebuje odrobiny wolności.

Oceń post