10 mitów na temat biustu

10 mitów na temat biustu

Kobiecy biust nieprzypadkowo rozpala wyobraźnie mężczyzn. Ten damski atrybut to niekwestionowanie największy magnes, mający magiczną moc przyciągania spojrzeń. Wokół biustu narosło jednak wiele mitów.

1. Mężczyźni, którzy patrzą na piersi żyją dłużej!

Tak, to nie żart, jeśli zależy wam na długowieczności wpatrujcie się do oporu w kobiecy biust. Naukowcy we Frankfurcie przeprowadzili jakiś czas temu zaskakujący eksperyment na grupie 500 mężczyzn. Wyniki są jasne, facetom, którzy wpatrywali się w nagie piersi zmieniało się tętno, skakało ciśnienie, jednak efekt dla zdrowia był odwrotny – po chwili panowie byli bardziej dotlenieni.

2. Piersi opadają z powodu nienoszenia biustonosza

Niestety, kluczowa w kwestii takiej „grawitacji” jest genetyka. Oczywiście, dobrze dobrany biustonosz utrzymuje piersi w ryzach, jednak jeśli twoja mama i babcia miały skłonność do opadania biustu nawet najlepszy stanik świata nie powstrzyma tego procesu.

3. Piersi są przeszkodą w aktywności fizycznej

Oczywiście każda posiadaczka pokaźnego biustu wie, że nie ułatwia on uprawiania niektórych sportów. Na szczęście, w dzisiejszych czasach odpowiedni stanik sportowy w dużej mierze może pomóc pozbyć się tego problemu.

4. Jedna operacja biustu sprawi, że będziemy mieć piękne piersi do końca życia

Niestety, wyroby medyczne, jakimi są implanty piersi nie są przewidziane na całe życie pacjenta. Implanty mogą się przesuwać, pękać lub zdeformować, wtedy konieczna będzie kolejna operacja biustu.

5. Jedna z piersi jest zazwyczaj większa od drugiej

Tak, to prawda zazwyczaj lewa pierś jest u kobiet większa od prawej. Nie jest to jednak żadna anomalia i choroba, Dzieje się tak z powodu tego, że jedna z piersi jest bardziej podatna na przypływ kobiecego hormonu – estrogenu .

6. Mężczyźni najpierw patrzą na piersi, a dopiero potem na twarz

Ta część ciała, na którą zwróci najpierw uwagę mężczyzna jest ściśle zależna od jego zamiarów. Faceci, którzy poszukają kobiety na poważniejszy związek zwrócą uwagę najpierw na twarz. Z kolei ci spośród nich, którzy pragną jednorazowej przygody, wzorkiem będą analizować damskie biodra i biust. Tak działa biologia, po prostu samiec ocenia zdolność do poczęcia zdrowego potomstwa.

7. Implanty mogą uratować życie

To fakt, przekonała się o tym pewna mieszkanka Izraela, która przeżyła atak rakietowy. Odłamek powstały po eksplozji trafił w jej implant, dzięki czemu nie dotarł do serca – zadziałał jak kamizelka kuloodporna.

8. Duże piersi zwiększają ryzyko zachorowania na raka

Niestety, nauka nie potrafi jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Badania z 2013 roku wprawdzie pokazały, że przebadane w ciągu 11 lat kobiety z miseczką C, były czterokrotnie bardziej narażone na zachorowanie od tych, które nosiły miseczkę A. Jednak kolejne badania nie potwierdziły tej tezy – w grę mogły wchodzić tez inne kwestie, takie jak otyłość czy geny.

9.Wierność a rozmiar biustu

Według niektórych mężczyzn kobiety o mniejszym biuście są bardziej wierne. Nie ma na to żadnych dowodów.

10. Największe piersi

Obecną rekordzistką, jeśli chodzi o wagę biustu jest 53-letnia mieszkanka Atlanty, której biust waży aż 40 kilogramów. Wszystko z powodu choroby – gigantomastii.

Oceń post